Teknoloji

A71 kamerası sınıfta kaldı!

Akıllı telefon pazarının en önde gelen üreticilerinden birisi olan Samsung, orta seviye modellerine fazlasıyla önem veriyor. Şirketin Galaxy S20 ailesi sonrasında bu yönde yaptığı çalışmalar yavaş yavaş meyvelerini verirken, ülkemizde de hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına ulaştığını söylemek mümkün. Bu anlamda A Serisi ve M Serisinin, orta segment için Güney Kore menşeli üreticinin ana merkezini oluşturduğunu da söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy A71 kamerası sınıfta kaldı!
Samsung’un son zamanlarda çıkardığı orta menzildeki akıllı telefonlarından biri olan Galaxy A71, DxOMark tarafından kamera performansı testine tabi tutuldu. Ancak bahsi geçen cihaz beklentilerin gerisinde kaldı ve bu durum hayal kırıklığına sebebiyet verdi. Aslında telefonun orta derece sonuçlar aldığını söyleyebiliriz ancak yine de emsalleri ile kıyaslandığı zaman aldığı puanın onlardan iyi olmadığını da söylemekte fayda var.

Samsun Galaxy A71, DxOMark tarafından yapılan kamera performans testinden 84 puan aldı ve sınıfındaki telefonların arkasında kaldı. Cihaz aslında 64 megapiksellik ana kamerası sayesinde iPhone 11 gibi üst düzey bir rakibi geride bırakmayı başardı ancak telefon farklı konularda verdiği falsolar yüzünden puanını istediği noktalarda tutamadı. Galaxy A71’in başını derde sokan en önemli sorunlardan biri ise hiç şüphesiz ki düşük ışık altında çekilen fotoğraflar idi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı