Uzman Doktor ile Diş Eti Sorunlarınızdan Kurtulun

Tel Örgü Üretiminde Bir Numara

Halıfleks kullanım alanları

Çorlu Haber

WhatsApp Beklenilen Özelliği Devreye Soktu

Sosyal Medya 1 Haziran 2018

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp beklenilerin özelliğini devreye soktu. Grup çağrıları özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta grup çağrıları özelliğini kullanıma sunuldu. İster sesli ister görüntülü konuşmaya imkan tanıyan bu özellik, şimdilik sınırlı sayıda kullanıcıya ulaşmış durumda. Nasıl bir dağılım politikası izlendiği bilinmese de zaman geçtikçe daha çok kullanıcı yeni grup çağrıları özelliğini kullanabilir hale geliyor.

Hem iOS hem de Android için yayınlanan güncelleme, kullanıcıların grup halinde sesli ve görüntülü görüşme yapmasına olanak tanıyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması dün itibarıyla yaşını doğrulamayan kullanıcıları servisten ihraç etmeye başladı. Yaş sınırı 13 olan uygulama, Avrupa Birliği tarafından 25 Mayıs’ta yürürlüğe sokulan Genel Veri Koruma Yönetmeliği sebebiyle, 13 yaş ve altı kullanıcılar için veri işleme izinini ebeveynler vermek zorunda. Eğer bir kullanıcı yaşını doğrulamazsa ve verileri işlendiği için çatı şirket Facebook’a dava açarsa, milyonlarca dolar tazminata hak sahibi olabilir. Bunu önlemek WhatsApp, dün itibarıyla yaşını doğrulamayanları servisinden çıkarıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.