Youtube’da abone arttırmanın en kolay yolu!

Boşanma Davaları Avukatı

Güç Kuvvet Macunu

İşitme Eksikliğinize Çare Burada

Elon Musk yıllardır konuşulan ‘evrende yalnız mıyız?’ tartışmalarına katıldı.

İnternet 1 Temmuz 2018

Özel uzay şirketi ile Marsta koloni kurmak isteyen Elon Musk, bilim dünyasının en çok tartıştığı konulardan birisi olan ‘evrende yalnız mıyız?’ tartışmasına dahil oldu. Musk, Fermi Paradoksu hakkında açıklamalarda bulundu. Musk’a göre eğer evrende bizden başka akıllı varlık yoksa bu iyi bir haber.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bir araştırma, evrende gerçekten de yalnız olabileceğimizi öne sürdü. Bunun üzerine kişisel Twitter hesabından bu araştırmayı paylaşan Musk, paylaşımına şu notu ekledi: “İşte bu yüzden, bilincimizin ışığını kullanarak bir uzaylı uygarlığı haline gelip, yaşamımızı diğer gezegenlerde de sürdürmeliyiz.”Musk konu ile yaptığı bir diğer açıklamasında ise şu ifadelere yer verdi: “Şu anda gözlemlenebilir evrende yaşayan tek uygarlık olup olmadığımızın bilinmesi, yaşam alanlarımızı genişletmek için yeni fırsatlar sunuyor”

Uzaylılar bizimle neden bağlantı kurmuyor? Pek çok filme konu olan bu olayın neden henüz gerçekleşmediğini araştıran bilim insanları olası diğer senaryoları belirlemişti.

Evrende gezegenimize benzeyen 40 milyar gezegen var. Ancak herhangi bir gelişmiş medeniyetin bizimle bağlantı kurması sandığımızdan daha uzun sürebilir. Zira uzaylıların kullandığı dalgaların seyahat mesafesi sandığımızdan daha yavaş olabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Piyasadan Siliniyormu?

Piyasadan Siliniyormu?

29 Haziran 2018
Xiaomi Mi Max 3 fiyatı

Xiaomi Mi Max 3 fiyatı

29 Haziran 2018
Casus Yazılım Tehlikesi!

Casus Yazılım Tehlikesi!

29 Haziran 2018
MEB e-Okul LGS tercihi

MEB e-Okul LGS tercihi

27 Haziran 2018
Airpods 2 geliyor

Airpods 2 geliyor

26 Haziran 2018