Gündem

Zenit, Barcelona Hacklenme Olayını Tiye Aldı

Barcelona Hacklendi

Barcelona’nın resmi sosyal medya hesabının hacklenmesi dünyada yankı buldu. Rusya’nın dünyaca ünlü takımlarından Zenit ise, bu olayı şakasıyla değerlendirerek biz yapmadık diye açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz üzere, Barcelona’nın sosyal medya hesabı hackerlar tarafından hacklenmişti. Tüm dünyada ses getiren işleriyle OurMine, bir iş yapmıştı ve Barcelona’nın resmi twitter hesabını çalmıştı. Aslında daha önce de Google’ın CEO’sunun hesabını çalan OurMine sonrasında Mark Zuckerberg’in de aralarında bulunduğu bir çok kişinin hesabını hacklemişti. Grup çok başarılı bir şekilde yaptığı işlemlerle de tüm dünyanın tanıdığı bir ekip haline geldi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde de aynı grup, Barcelona’nın resmi twitter hesabını hackledi ve ardından da ” Hoş geldin Di Maria” diye bir paylaşım yaptı. Hatta bu durum da hem haber sitelerine hem de taraftara gerçek mi dedirtti. Ancak, çok kısa süre sonra, olayın hacklenme olayı olduğu ortaya çıkmıştı. Son günlerde de sürekli Ruslar yapıyor konuşmaları üzerine Zenit ise, resmi twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, bu konuda ”Biz yapmadık” diye tweet attı.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı