Gündem

Yüz Tanıma Sistemi Teknolojileri

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok sektörde yenilikler kendisini göstermeye devam etmektedir. Her geçen gün büyüyen ve gelişen teknolojik hareketlilikler arasında yüz tanıma sistemi de yer almaktadır. Öncelikli olarak biyometri ile kimlik tespiti yapan yüz taramada, aynı zamanda kişilerin fiziksel özelliklerine ve davranışlarına yönelik de inceleme yapılmaktadır.

Biyometrik Yüz Tanıma Sistemleri

Birçok avantajı bulunan biyometrik yüz tanıma sistemi teknolojinin en faydalı gelişmeleri arasında yer almaktadır. Kimlik tespiti yaparken biyometrik yüz tanıma sistemi sayesinde temassız olarak bu işlemi halletmek mümkündür.

Kullanılan yüz tarama cihazı birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Kullanım amaçları doğrultusunda yüz tarama cihazı hem yüz tanıma işlemi için hem de yüz bulma işlemi için tercih edilmektedir.

Yüz Tanımada Kullanılan Sistemler Nelerdir?

Son dönemin en popüler araçları arasında yer alan yüz tanıma sistemi nedir, diyemerak ediyor olabilirsiniz. Sürekli gündeme gelen yüz tanımaya yarayan sistemleri kısaca özetleyelim.

Biyometrik verileri analiz eden bu sistemlerle kişilerin kimlik tespiti oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Çalışma prensibine göre yüzü tarayan sistemler kişilerin davranışlarını ve fiziksel özelliklerini de dikkate almaktadır.

Yüz Tanıma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Cevabı araştırılan sorulardan birisi de yüz tanıma sistemi nasıl çalışır olmaktadır. Kişinin kameranın önüne geçmesiyle daha önceden kayıt edilmiş olan yüz yapısı hızlı bir şekilde kopyalanarak incelemeye alınır. Sistemde yapılan karşılaştırma sonucunda bir eşleştirme bulunursa yüz tarama cihazı tarafından gerekli izin verilir.

Yani kısaca sistemin nasıl çalıştığıyla ilgili sorulara cevap olarak “Kişinin önceden sisteme kayıtlı olup olmadığının tespitini yapar.” denilebilir.

Yüz Tanıma Yazılımı

Hizmet almak istediğiniz her türlü yüz tarama işlemi için yüz tanıma yazılımı konusunda uzman Sensormatic’ten bilgi alabilirsiniz. Elektronik güvenlik alanında son derece kaliteli bir şekilde hizmet vermekte olan firma, fiyat açısından da memnun bırakmaktadır.

Sensormatic tarafından yazılmakta olan yüz tanıma sistemi kodları oldukça profesyonel ve güvenilirdir. Yılların getirdiği tecrübe ile kusursuzkodlarsunmaktadır.

Yüz Tanıma Sistemi Fiyatları

Yüz tanıma sistemi fiyatları daalıcılar tarafından merak edilen bir diğer husustur. İhtiyaç duyduğunuz sistemlerin fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgi edinmek için 0216 681 82 00 numaralı telefon üzerinden firmaya ulaşabilirsiniz.

En uygun fiyat seçenekleri ile en kaliteli şekilde kamera yüz tanıma sistemi temin edebileceğiniz adreslerden biri olan Sensormatic ile siz de güvenlik seviyenizi yükseltebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı