Gündem

Yurtdışı İş Fırsatları

Katar Gayri safi milli hasıla miktarı en yüksek ülkelerden biridir. Petrolden kaynaklanan bu yüksek gelir oranı, ülke nüfusunun çeşitli hizmet alanlarında çalışmak istememesi gibi bir sonuca da neden oluyor. Bu sebeple çeşitli ülkelerden işçi alımını sürekli gerçekleştiren ülkeler arasında da ilk sıralarda yer alıyor. Katar iş ilanları bu sebeple süreklilik arz eden ilanlar arasındadır.

Dışarıdan alınan işçilerin ülkeye uyum sağlamasının kolay olması açısından, Müslüman ülkelere öncelik veren Katar, Türkiye’ den vasıflı ve vasıfsız olmak üzere çok sayıda işçi alımını sürekli yapıyor. Ülkede çeşitli işlerde istihdam edilen personeller, ortalamanın hayli üzerinde maaşlarla çalışma fırsatı yakalıyorlar.

En yüksek gelirli yurtdışı iş fırsatları                                                  

Kişi başına düşen milli geliri en yüksek ülkelerden bir diğeri olan Kuveyt, aynı zamanda düşük nüfusu nedeniyle de yurtdışından işçi alımına sürekli ihtiyaç duyuyor. 200 Kuveyt Dinarı seviyesinde olan Kuveyt Asgari Ücret miktarı, işe ve alana göre Türkler için en az 1500 dolardan başlayacak şekilde uygulanıyor. İşin niteliği ve personelin niteliğine göre ücretler 3000 Dolar ve üzerinde olabiliyor.

Müslüman bir ülke olan Kuveyt’ de, yine işçi alımı yaparken Müslüman ülkelere öncelik veriyor. Türkiye Kuveyt’ in sürekli vasıflı ve vasıfsız işçi alımı yaptığı ülkeler arasında yer alıyor. Yurtdışı en güncel iş olanaklarının yanı sıra, gereken şartlarla ilgili tüm detayları web sitemizi inceleyerek elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı