Gündem

Wikipedia Ne Zaman Açılacak Bakan Cevapladı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, katıldığı bir televizyon programında Wikipedia ne zaman açılacak sorusunu cevapladı.

Dün akşam katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, Wikipedia konusuna da değindi. Wikipedia’nın faydalı olduğuna dair şüphe olmadığını ifade eden Bakan Arslan, Wikipedia’nın kapanmasına neden olan hataları hala düzeltmediğini ve bunun sorumlusunun da Türkiye’deki editörlerden ziyade direkt merkezin olduğunu ifade etti. Türkiye’deki editörlerin içeriği düzenleme çabalarına rağmen bu durumun Wikipedia merkezi tarafından engellendiğini iddia eden Bakan Arslan, bir sonuca varılamadığını ifade etti. Sitede yer alan yüzlerce yanıltıcı bilginin düzeltilmesi konusunda tüm uyarılarına rağmen bir adım atılmadığını, bu nedenle de erişim yasağının hala kalkmadığını açıkladı.

Wikipedia ile hataları düzeltmeleri konusunda görüşmelerinin devam ettiğini açıklayan Bakan, Türkiye’yi özellikle terör örgütü DAEŞ ile ilişkilendirerek, terör örgütüyle bağlantılı gibi göstermeye devam ettiklerini belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı