Gündem

WhatsApp Son Güncelleme ile Siri’yle Entegre Oldu

Android ve iOS işletim sistemlerinin marketlerinde en çok indirilen uygulamaların başında gelen WhatsApp, kullanıcı sayısı ve kullanım süresi arttıkça kendisini geliştirmeye yönelik hamlelerini sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde gelen son güncelleme ile birlikte anlık mesajlarla beraber en çok kullanılan emojilerin artık daha büyük görünmesi sağlanmış ve farklı emojiler de kullanıcıların kullanımına sunulmuştu. 3D görünümlü emojilere de ağırlık veren WhatsApp yeni emojilerini beta sürümü olarak çıkarttı ve sadece belirli kullanıcılar bu emojilerden yararlanabiliyor. Beta sürümünü tamamladıktan sonra bütün kullanıcılara açılacak olan emojileri kullanıcılar merakla beklemeye başladı.

WhatsApp iOS için getirdiği son güncellemeyle birlikte Siri’yi kendisine entegre etti ve sesli komut aracılığıyla WhatsApp mesajı yazılması ve görüşme başlatması sağlandı. Farklı kişilere aynı anda mesaj ve görsel gönderilmesinin de sağlandığı son güncelleme de teknoloji meraklılarının merakla beklediği GIF desteği sunulmadı.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte mesajlaşma devrini bitiren en önemli uygulamalardan biri olan WhatsApp çeşitli platformlardan toplamda 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip. WhatsApp’ın hızlı büyümesini gözardı etmeyen sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz yıllarda 17 milyar dolara şirketi satın almıştı.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı