Gündem

WhatsApp Mesajı Geri Çekme Özelliğini Getiriyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp yayınladığı yeni betada gönderilen mesajı çekme özelliğini getireceğini duyurdu.

Akıllı telefon pazarının hızla büyümesi üzerine klasik mesajlaşma yerini mesajlaşma uygulamalarına bıraktı. Pazarı sıkı takip eden uygulama geliştiricileri de WhatsApp adında bir mesajlaşma uygulaması yazdı ve uygulama marketlerde kullanıma sundu. Şu an dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olma özelliğine sahip olan ve 1 milyardan fazla indirmeye sahip olan WhatsApp, kendisini geliştirmeye ve kullanıcılarına daha rahat bir kullanım sunmak için çalışmaya devam ediyor.

Bu doğrultuda WhatsApp yakında çıkaracağı son güncellemede gönderilen mesajı geri çekme özelliğini getiriyor. Bu sayede yanlışlıkla gönderilen bir mesajı, gönderilen kişi görmeden geri çekmek mümkün olabilecek. Şu an geliştiriciler için açık olan beta sürümü kullananların yaptıkları yorumlara bakılırsa mesajı iptal etmek için ilgili mesaj seçiliyor ve gönderimi iptal etmek için yeni eklenen seçeneğe dokunmak yeterli oluyor. Bu özellik mesaj gönderildikten sadece 5 dakikalık bir süre için aktif oluyor. Bu özelliği kullanabilmek için her iki kullanıcı da WhatsApp’ın en son sürümünü kullanması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı