Gündem

WhatsApp Android Güncellemesini Yayınladı

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber işletim sistemlerine uygun uygulamalarda kısa sürede gelişmiş ve uygulama pazarında kendilerini kanıtladılar. Hala da gelişmeye devam eden uygulama sektöründe en dikkat çeken ve dünya üzerinde 1 milyar indirme sayısında ulaşan Whatsapp, Android işletim sistemi yüklü cihazlar için yeni bir güncelleme yayınladı.

Anlık mesajlaşma uygulaması olarak piyasaya çıkan ve kısa sürede milyonlarca insanın kullandığı uygulama olmayı başaran Whatsapp satılmasıyla beraber kendisini geliştirmeye devam ediyor. 1 milyardan fazla akıllı telefon sahibinin kullandığı Whatsapp yayınladığı son güncellemeyle bazı yeni özellikler getirdi.

Android için gelen bu yeni güncellemeyle beraber artık kullanıcılar kişileri sessize alarak bildirim seslerini duymak zorunda kalmayacak. Bilindiği gibi bu uygulama daha önce grupları sessize almak biçiminde getirilmişti. Bunun yanı sıra kullanıcılar sohbeti okunmamış ya da okunmuş olarak da işaretleyebilecek.

Mesajlaşma uygulaması olarak yola çıkıp, uygulama üzerinden telefon görüşmesine de imkan sağlayan Whatsapp artık bu özelliğinde veri kullanımı azaltma seçeneği getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı