Gündem

Vajinismus Doktoru

Cinsel ilişkileri engelleyen ya da sağlıksız bir şekilde devam etmesine sebep olan rahatsızlıklar her zaman çiftleri zorlamaktadır. Sorunun çiftler üzerindeki etkisinin olumsuzluğuna ek olarak alınacak tedavi konusunda da çekinceler bulunmaktadır. Vajinismus olarak isimlendirilen rahatsızlık son dönemde sıklıkla görülmektedir. Tedavisi için vajinismus doktoru arayışı içerisinde olan çiftler en doğru kararları vermek için araştırmalarını gerçekleştirirler. Araştırmalar sonucunda en iyi hekimlerde karar kılınır ancak her zaman bir çekince söz konusu olacaktır.

Rahatsızlığın ortadan kaldırılabilmesi için her zaman çiftlerin beraber kliniklere gelmesi gerekmektedir. Tedavinin başarıya ulaşmasında çiftlerin beraber çaba göstermesi ve birbirine sürekli olarak destek olması çok büyük önem taşır. Vajinismus tedavisiiçin kliniklere gelen çiftlerin gerçekleşecek olan seanslarda herhangi bir çekincesinin olmaması ve sorunlarını doktorları ile rahatlıkla paylaşması gerekmektedir. Doğru bilgilerin verilmesi tedavi sürecinde çok büyük önem taşımaktadır.

Vajinismus Doktoru Nasıl Seçilir?

Vajinismus sorunu yaşayan çiftlerin çözüm için doktor araştırması yaptıkları dönemde doğru kararlar vermesi tedavi süreci üzerinde etkili olacaktır. Vajinismus tedavisi Ankaragibi yüksek nüfuslu şehirlerimizde birçok farklı uzman hekim tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Hekimler arasında seçim yapılırken tüm karar çiftlerin olmaktadır.

Vajinismus tedavisinde sebepler genel olarak psikolojiktir. Vakaların çok azında fiziksel bir problem ortaya çıkmaktadır. Sorunun fiziksel olup olmadığının kontrolü gözle yapılmaktadır ve yaklaşık 10 saniye sürer. Bunun dışında çiftlerin çekincelerinin olacakları bir aşama bulunmamaktadır. Psikolojik sorunların çözümünde seanslar düzenlenirken uzman hekimler ile sohbet edilerek sorunların çözümüne çalışılmaktadır.

Doktor seçimi yapılırken doktorun cinsiyeti, yaşı ya da talep ettiği ücretin dikkate alınması çok doğru olmamaktadır.Çiftlerin arasındaki ilişkide çok olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilen bu rahatsızlığı ortadan kaldırabilecek olan başarılı hekimlere yönelmek gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı