Gündem

Üsküdar’da Yola Gömülmüş Silahlar Bulundu

Geçtiğimiz gün İstanbul Üsküdar’da yolun kazılması sonucu ortaya çıkan silahlarla ilgili polis soruşturmasını sürdürürken görgü tanıkları da 6 yıl önce yaşananlarla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

Terörle Mücadele ekiplerinin de hazır bulunduğu kazı çalışmaları sonucu toprağa gömülmüş 240 adet tabanca bulundu. Kuru sıkı olduğu tespit edilen silahların çoğunun kullanılamaz hale geldiğini açıklayan ekipler, olay yeri incelemelerini sürdürdü. Dedektörle de silahların bulunduğu alanın çevresinde arama tarama yapan ekipleri iş makinesi yardımıyla silahları bulunduğu yerdek çıkardı.

Mahalle sakinlerinin mahallelerinin çok sakin olduğunu belirtmesi ve silahların buraya neden gömüldüğü soruları yanıt ararken, kazı yapılan alanın tam karşısında oturan yaşlı bir kadının balkondan basına söylediği sözler hareketliliğe neden oldu. Silahların yaklaşık 6 sene önce polis kıyafetli kişilerce gündüz vakti oraya gömüldüğünü söyleyen yaşlı kadın basın mensuplarının röportaj yapma isteklerine yanıt vermeyerek dairesinin kapısını açmadı.

Vatansever askerlerin ordudan ihraç edilmesi bahanesiyle başlatılan Ergenekon, Balyoz gibi kumpas davalarında gömülü olarak silah ve mühimmatların bulunması, daha sonra mühimmatların FETÖ’cü polisler tarafından konulduğunun anlaşılması, Üsküdar’daki silahların da bu amaçla mı gömüldüğü sorusunu akıllara getirdi.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı