Gündem

Ünlü Oyuncu Trafik Terörünün Kurbanı Oldu

Ekranların sevilen isimlerinden Artvin’li tiyatro ve sinema sanatçısı İsrafil Köse geçirdiği trafik kazasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Uzun yıllardır motorsikletiyle ulaşımını sağlayan İsrafil Köse Kadıköy’de bir taksinin yanlış park halindeyken kapısını açması sonucu kaza geçirdi. Kapıya çarptıktan sonra yaklaşık 15 metre sürüklenen İsrafil Köse ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavisi gece saatlerine kadar süren Köse gece saat 02:00 sularında hayata gözlerini yumdu.

Küçük bir çocuğu bulunan İsrafil Köse’nin yakın arkadaşı Umut Oğuz arkadaşı hakkında duygu dolu bir mesaj yayınladı.

46 yaşında olan Köse, İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünü bitirmesine rağmen kendisini oyunculuğa adamış ve kariyerine TRT ekranlarında 1987 yılında yayınlanan Belene dizisiyle başlamıştı. 30’dan fazla dizi ve sinema projesinde yer alan Köse Emret Komutanım’daki Laz Çavuş karakteriyle geniş kitleler tarafından tanınmıştı. İsrafil Köse son olarak Oflu Hoca’nın Şifresi 2’de manav karakteriyle karşımıza çıkmıştı.

Yaklaşık 30 yıllık sinema ve tiyatro hayatına sayısız eser bırakan Köse’nin hayatını kaybetmesinin ardından sevenleri tarafından sosyal medyada binlerce mesaj yayımlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı