Gündem

Twitter 140 Karakter Sınırını Kaldırıyor mu ?

Çıktığı günden bu yana tasarımsal anlamda bir çok değişikliğe gitmesine rağmen 140 karakter sınırını değiştirmeme konusunda kararlı görünen Twitter’dan yeni bir hamle geldi.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olan ve her gün milyonlarca üyenin online olarak paylaşımlarda bulunduğu Twitter köklü bir değişikliğin sinyalini verdi. Her gün atılan milyonlarca tweet ile gündemin belirlenmesinde önemli bir rol oynayan Twitter’da kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen 140 karakter sınırlaması ile ilgili Twitter değişim mesajı yayınladı.

Kullanıcıların 140 karakter sınırını, mesajlara eklenen görseller, videolar, hashtagler ve yanıt komutu kullanılırken kullanıcı isimleri de bu karakter sınırlamasından düşüyor. Bu durumda kullanıcıların 140 karakter sınırını gereksiz yere dolduğu belirtiliyordu. Konuyla ilgili çalışma yaptıklarını belirten Twitter, yaptığı açıklamada artık bu ekstraların 140 karakter sınırından düşmeyeceğini ve kullanıcıların 140 karakteri daha özgür kullanabileceğini belirtti.

Bu değişikliğin hayata geçeceği tarih ile ilgili net bir bilgi vermeyen Twitter, önceden yayınladığı bu bildiri ile uygulama geliştiricilerin ve hesap yöneticilerinin planlarını bu doğrultuda yapmalarını istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı