Gündem

Trendyol’a Nasıl Entegrasyon Yaparım?

En çok tercih edilen e-ticaret siteleri arasında yer alan Trendyol; satışlarınızı, kazancınızı ve müşteri portföyünüzü artırmada size son derece fayda sağlayacak bir adrestir. Yapacağınız Trendyol pazar yeri entegrasyonu ile ürünlerinizin bu platform üzerinden daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sitenin günlük ziyaretçi ve satın alma sayısı yüksek olduğundan bunu kendiniz için avantaja çevirebilir, ürünlerinizi daha fazla kişinin satın almasını sağlayabilirsiniz.

Ürünlerinizi otomatik olarak Trendyol’a aktarabilmenizi sağlayacak olan entegrasyon kapsamında her gün fiyat ve stok güncellemesi yapılmaktadır. Bu tür özellikler size ürün yönetimini tek bir panel üzerinden yapma fırsatı sunacaktır. Böylece gerçekleştireceğiniz Trendyol ürün yükleme aktarımları tek tek yapacağınız aktarımlara kıyasla daha sorunsuz ve rahat olacaktır. Entegrasyonu başarılı ve eksiksiz şekilde tamamlayabilmeniz için Trendyol için kullanılan API bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Bu bilgiyi yapacağınız entegrasyon sırasında firmadan öğrenebilirsiniz.

Trendyol Pazar Yeri Entegrasyonu

Bir an önce satışa başlamak istiyorsanız Trendyol pazar yeri açma işlemlerini tamamlamanız gerekecektir. Bu sayede mağazanız ile Trendyol siteniz arasında entegrasyon sağlayabilirsiniz. Diğer pek çok e-ticaret sitesinden farklı olarak Trendyol tekli ürün yapısına sahiptir. Yani aynı ürünü satışa sunan tüm satıcılar tek bir liste halinde gösterilmektedir. Burada üst sıralarda görünebilmeniz için mağaza puanınızın yüksek olması ve avantajlı fiyat teklifleri vermeniz gerekecektir. İstediğiniz sonucu elde edebilmek adına mağaza açarken ürünlerinize ait barkod numarasını eksiksiz olarak girmelisiniz.

Gün içerisinde Trendyola giriş yapan kullanıcı sayısı fazla olduğundan mağazanızın ön planda olması sizin için avantaj sağlayacaktır. Entegrasyon sonrasında ürünlerinize ait indirimli fiyatlar belirlemeniz daha fazla kişinin sizi tercih etmesini kolaylaştıracaktır. Bunun yanı sıra entegrasyon size fatura kesme, ürün girişi, sipariş listeleme gibi işlemlerin hepsini tek bir panel üzerinden yapma fırsatı sunacaktır.

Trendyola Ürün Nasıl Eklenir?

Trendyol ürün silme ve ekleme işlemleri aşamasında bazı noktalara dikkat etmenizde yarar vardır. Bu noktada ürün eklerken kullanacağınız görsel mutlaka Trendyol standartları ile uyumlu olmalıdır. Ürüne ait gerçekçi detaylar içeren bir görsel kullanmalı ve açıklama kısmına ürün hakkında kapsamlı bilgi eklemelisiniz. Doğru ürün açıklamaları satışları artırdığından bu kısma özen göstermeniz sizin için faydalı olacaktır.

Trendyol entegresi sırasında ürün eklerken excel ile ürün yükleme, ürün sorgulama ve ekleme, tekil ürün girişi gibi farklı yöntemleri tercih edebilirsiniz. Eğer pazar yeri Trendyol entegrasyonu için bu gibi detayların hepsini doğru ve kolayca halletmek istiyorsanız Kobisi profesyonel ekibinden destek alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı