Gündem

Tersiyer Kırıcı Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Bu kırıcıların kullanıldığı alan asfalt ve beton üretimidir. Asfalt ve beton yapılırken üretim için ince agregaya ihtiyaç olur. Tersiyer kırıcı makinesindeki rotor çift yönlü olarak kullanılır. Bu sayede makinenin kullanım ömrü daha uzun olur. Makinenin kullanıldığı tesis özelliklerine göre sabit beton ayaklı, sabit kızak şasili, sabit çelik ayaklı ve mobil seçeneklerinden biri tercih edilir. Makinenin gövde tasarımı kaynaklı olarak yapılır. Bu durum makinenin dayanıklılığını arttırır. Kullanılan palet ters ve yüz olarak çalıştırılır ve ince malzeme üretme oranı yüksektir. Tersiyer kırıcı makinesi kurulumu hızlı ve kolaydır. Kırıcı makinesinin her iki yanında bulunan gövde kapıları sayesinde parçalarına kolaylıkla ulaşılır. Kontrol ya da değişim yapılması adına faydalı bir özelliktir.

Kırma Eleme Tesisi Özellikleri

Yapı sektöründe gereken malzeme üretimi amacıyla kullanılan tesislerdir. Kırma Eleme Tesisi büyük kaya parçalarını küçülterek kullanımına uygun olarak parçalara ayrılmasını sağlar. Bu tesisler kullanım durumlarına göre iki şekilde olur. Birincisi sabit kırma eleme tesisi; bu tesisler uzun çalışmalar için kullanılan alana sabitlenen tesislerdir. İkincisi mobil kırma eleme tesisi; bu tesisler ise kısa süreli çalışma yapılacaksa proje boyunca kullanılmak üzere kurulan tesislerdir. Hareket imkanı sebebiyle taşınması kolay olmaktadır. Firmalar tercihlerini mevcut işlerine ya da gelecek projelerine göre yapmaktadır. Bu sayede en uygun ve verimli tercih yapılmış olur.

Mobil Darbeli Kırıcı Makinesi

Bu makinelerin kullanımları genelde baraj ve yol yapımı gibi işlerde tercih edilir. Projelerde kurulan geçici ocaklar işler bittikten sonra başlayacak yeni projenin olduğu alana taşınır. Makinenin mobil olması taşınmasını kolaylaştırır ve taşınması kolay olduğundan nakliye masrafları düşer. Firmalar için büyük projelerde en küçük tasarrufa bile önem verilmektedir. Mobil darbeli kırıcı çekici yardımıyla istenen yere taşınabilir. Cihazın sahip olduğu hidrolik ayaklar sayesinde şasi yükselerek makinenin sabitlenmesi kolaylaşmış olur. Büyük projelerde kullanılan bu makineler montaj ve demontaj özellikleri sebebiyle işlevsel ürünlerdir. Tüm makineler üretimden sonra satış, satış sonrası destek ve yedek parça hizmetleriyle firmalara sunulmaktadır. Yılların tecrübe ve birikiminin müşteri memnuniyeti oluşturması ve devamlılığı prensip olarak benimsenir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı