Gündem

Taahhütsüz İnternet Devri Başlıyor

Son dönemde internet kullanıcılarının yüzünü güldüren konulardan biri de taahhütsüz internet paketleri. Her şirketin farklı fiyat ve koşullarla sunduğu taahhütsüz internet kimi şirketler tarafından kampanyalı fiyatlarla sunulurken kimileri tarafından indirimsiz fiyatlarla sunuluyor. Bu yazıda taahhütsüz internet kampanyaları ve koşullarından bahsedeceğiz.

İnternet Aboneliğinde Taahhüt Şartı

Çoğu şirket kampanyalı fiyatları uygularken kullanıcılardan abonelik sözü almaktadır. 12 ile 24 ay arasında değişen bu taahhüt kullanıcıları taahhüt süresi boyunca fatura ödemeye ya da abonelikten cayma halinde tazminat ödemeye zorlamaktadır.  Farklı bir pakete geçmek isteyen, evinden taşınan, dönemsel olarak evine internet bağlatan kullanıcılar ise taahhüt koşullarınca ya kullanmadıkları internet için fatura ödemek ya da uygulanan indirimleri toplu olarak ödemek zorunda kalmaktadır.

Taahhütsüz İnternet Nedir?

Taahhütsüz internet aboneliğinizi oluştururken herhangi bir sadakat sözü beklemiyor. Abonelikten cayma, kullanımı sonlandırma durumunda, internet sağlayıcınız olan şirketle görüşme yaparak, hiçbir bedel ödemeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Böylelikle başka bir internet sağlayıcısına geçmek istediğinizde, artık evde internet kullanımına ihtiyaç duymadığınızda, taşındığınızda, geçici ya da kalıcı olarak, abonelikten çıkabilirsiniz.

Tahhütsüz İnternette Kampanyadan Yararlanabilir miyiz?

Taahhütsüz internet kampanyaları her şirkette aynı prosedüre sahiptir. Çoğu şirket kampanyalı ve taahhütsüz fiyat uygulamıyor. Kota ve bağlantı hızına göre belirlenen paketlerde taahhütlü ve taahhütsüz olmak üzere iki ayrı fiyat sunuluyor.

Fakat Özgür İletişim paketi gibi TurkNet internet paketlerinde uygun internet hizmetini herhangi bir süre taahhüdünde bulunmadan satın alabilirsiniz. Sabit internet paketi olarak sunulan bu pakette bağlantı hızınız, kotanız da değişkenlik göstermiyor. Ayrıca hizmetten memnun kalmazsanız 30 gün içerisinde %100 para iadesi sunuyorlar.

Taahhütsüz Ucuz İnternet Yavaş ve Düşük Kotalı mı?

TurkNet Özgür İletişim paketinde kampanyadan faydalanırken internet konforunuzdan ödün vermek zorunda değilsiniz. Aksine Türkiye’nin en hızlı internet bağlantısını sunan şirket bağlantı hızında da, kotada da bir sınırlandırma uygulamamaktadır. Yaşadığınız bölgenin altyapı imkanlarına göre fiber ya da geleneksel, fakat bağlantı hızı yüksek, sınırsız internet imkanı sunuyor. Ayrıca diğer operatörlerden TurkNet’e geçmek isteyen kullanıcılar için 120 TL’ye kadar cayma bedelini de karşılıyor.

Fakat bu durum her şirkette aynı şekilde değil. Telekomünikasyon şirketleri kendi fiyat politikalarına göre farklı paketler, farklı internet kampanyaları ve farklı fiyatlar sunmaktadır.

8 mbps ile 100 mbps arasında değişkenlik gösteren bağlantı hızı, 20 GB’dan başlayarak sınırsız internet kullanıma kadar değişen kotalarla onlarca paket oluşturulmaktadır.

Yani taahhütsüz internetinizin fiyatı, limiti ve bağlantı hızı satın aldığınız paket ve anlaşma yaptığınız şirkete göre değişkenlik göstermektedir.

Yüksek hızda, limitsiz, taahhütsüz internet kampanyaları ise 79 TL ile 330 TL arasında değişmektedir.

İnternet Altyapınızı Sorgulayın

İnternet hizmeti almadan önce altyapı sorgulaması yapmanız gerekmektedir. Çünkü Türkiye’nin her yerinde farklı altyapılar bulunuyor. İnternet arama motorlarında “İnternet Altyapı Sorgulama” diye arattığınızda karşınıza çıkan sekmelerden kolaylıkla bulunduğunuz bölgenin internet bağlantı imkanını öğrenebilirsiniz.

TurkNet internet altyapı sorgulamak için bakınız:

https://turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı