Gündem

Samsung’un Akıllı Saati: Galaxy Gear

Apple ve Google’un akıllı saat üretiminden sonra, bir diğer teknoloji devi Samsung’da boş durmadı. Galaxy Gear adını verdiği akıllı saatini 4 Eylül’de tanıtacak olan Samsung, ortaya çıkan bilgilere bakılacak olursa akıllı saat piyasasına da güçlü bir hamleyle giriş yapacağa benziyor.

Evleaks’ın Twitter hesabından piyasaya sızdırılan görüntülere bakılacak olursa akıllı saatin, bluetooth yardımıyla telefonlarla senkronize olabileceği anlaşılıyor. Ayrıca ekranda Samsung Apps adlı bir uygulama kontrol alanı dikkat çekiyor. Android işletim sistemini kullanan Samsung’un “Android Apps” yerine “Samsung Apps” adında bir uygulama alanı açması akıllara bu akıllı saatin sadece Samsung markalı akıllı telefonlar ile çalışabileceği ihtimali güçleniyor. Her ne kadar bu durumda diğer Android kullanıcıları tepki gösterecek olsa da Samsung’un kendi markasını öne çıkarmada önemli bir adım attığı kesin.

Sızan diğer bilgilere göre ise, akıllı saat Galaxy Gear‘ın ortalama 10 saatlik bir batarya ömrü olacak. 1 GB hafıza kapasiteli bu akıllı saat 6 ve 8 GB’lık 2 seçenekle piyasaya sürülecek. Ayrıca cihazın 4 MP’lik bir kamerası olma ihtimali de son derece güçlü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı