Gündem

Samsung Yeni Akıllı Saat Kozu Gear S4!

Samsung firmasının  akıllı saat pazarındaki en büyük cihazı olan Gear serisi, geçtiğimiz yıl tanıtılan Gear S3 modeli ile büyük dikkat çekmişti. Güçlü donanımı ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan Gear S3’ten sonra gözler bu yıl tanıtılacak olan Gear S4 modeline çevrildi.

 

Gear S4 ile ilk olarak daha fazla pil ömrü sunulacak. Samsung’un kullanım süresini 3 tam güne çıkarma gibi planlarının bulunduğu söyleniyor. Güney Koreli şirket, bunun için; içinde entegre pil bulunan kayışları satışa sunacak.

Bu kayışlar pil ile gelmesine rağmen çok ince olacak. Kayışların her iki tarafında da pillerin bulunacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Samsung Gear S4’te ayrıca parmak izi algılayıcısı da yer alacak. Samsung, görünüşe göre parmak izi sensörünü ekranın altına entegre etmeyi başarmış. Ayrıca bu özelliğin Galaxy S9’da da yer verilmesi bekleniyor.

Bunların arasında Samsung Gear S4’e; yakınlık, kızılötesi ve kalp atış hızı sensörlerinin yanı sıra bir kamera ve ışık sensörü ekleme imkânından da bahsediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı