Gündem

Reza Zarrab Hapishanede Şok Geçirdi!

6 sene önce İranlı İş adamı sevgili Reza Zarrab ile dünya evine giren ve bu evliliklerinden bir kız çocuğu sahibi olan ünlü şarkıcı Ebru Gündeş eşi Amerika’da tutukluyken boşanma davası açtı.

17-25 Aralık operasyonlarında tutuklanarak cezaevine konulan, ortaya çıkan ses kayıtlarında Türk hükümeti ve AKP’li isimlerle yakın ilişkide olduğu anlaşılan Reza Zarrab gündemi uzun süre meşgul etmiş, operasyonun hakim ve savcılarının değiştirilmesiyle cezaevinden tahliye edilmişti. Operasyonda bakanların çocukları da tutuklanmış, dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ı da Savcılık ifade vermeye çağırmıştı.

Başbakan’ın, Bakanların, milletvekillerin ve ailelerinin de karıştığı ses kayıtlarının odak noktası olan Reza Zarrab operasyonların bitmesinin ardından televizyon kanallarına çıkarak açıklamalarda bulunmuş ve Türkiye ekonomisine katkısını anlatmıştı.

Ebru Gündeş’le gittiği Amerika seyahatinde gözaltına alınan ve Amerika’nın İran’a uyguladığı ambargoyu delmek suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen Zarrab yaptığı basın açıklamasında eşi Ebru Gündeş’in kendisine boşanma davası açtığını belirtti.

İçinde bulunduğu sıkıntılı süreçte eşinin böyle bir karar almasını saygıyla karşıladığını belirten Zarrab, boşanma vekaletnamesini de verdiğini açıkladı.

Zarrab yaklaşık bir senedir Amerika’da tutuklu olarak yargılanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı