Gündem

Peach Uygulaması iOS’da Yayında!

6 saniyelik videoların paylaşıldığı platform Vine’ın kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmasının ardından uygulama geliştiricileri yine farklı bir uygulamayla geri döndü.

6 saniye konseptiyle hızla büyüyen ve kendi fenomenlerini yaratan Vine’ın popülaritesinin artmasının ardından ünlü fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram da konseptini değiştirerek kısa videolar yayınlanabilmesine imkan tanıyarak Vine’a kayan kullanıcılarını geri çekmeyi başardı. Vine’ın kısa süre içerisinde yakaladığı bu başarının ardından kurucu Dom Hofmann farklı bir uygulamayla yeniden gündeme gelmeyi başardı. Sadece iOS için geliştirilen Peach uygulaması sayesinde kullanıcıların mesajlaşabilmesi hedeflenirken, uygulama içerisinde bol bol emotionlar bulunuyor. Diğer mesajlaşma uygulamaları gibi, arkadaşlık isteği gönderme, yorum yazma ve beğenme gibi özellikler bulunurken en dikkat çekici ayrıntı Magic Words diye adlandırılan sihirli kelimeler alanı.

Magic Words alanında binler gife ulaşabiliyoruz. İstediğimiz anahtar kelimenin sonuna gif kelimesini ekleyerek o alandaki arşivde yer alan giflerin listelenmesini sağlayabiliyoruz.

Sadece iOS için çıkartılan Peach uygulaması şimdilik sadece belirli bir kitleye hitap ederken, gelişimini ilerleyen günlerde beraber göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı