Gündem

O İlde Lapa Lapa Kar Yağdı!

Kış aylarına girmeye başladığımız şu günlerde yılın ilk karı ülkemizin en yüksek yeri olan Erzurum’a düştü. Hafta sonuna lapa lapa karla uyanan Erzurumlular şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Gece boyunca il genelinde etkili olan kar yağışı sabah şehri bembeyaz bir örtüye bürüdü. Çocuklar ilk karın tadını çıkartırken, işe gidecekler arabalarının üzerini kardan temizleyerek yola çıkmak zorunda kaldı.

Kar yağışının etkili olduğu bir diğer ilimiz de kayak merkezleriyle ünlü Bolu ilimiz oldu. Kentte 3 gündür yoğun bir şekilde devam eden yağmur yağışı dün gece yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı. Gerede ilçesi ve Arkut Dağı Kayak Merkezi kar yağışıyla beyaza bürünürken hemen ardından yağan sağanak yağış ile beraber bütün karlar eridi.

Ülkemizin Marmara, Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde önümüzdeki günler de sıcaklıklar düşerek yağmur yağışı devam edecek. İç kesimler de sıcaklıklar düşecek; fakat yağmur yağışı beklenmezken, Akdeniz ve Ege bölgelerimizde sıcaklıklar mevsim normallerinin 3-5 derece altında seyredecek.

Havaların soğumasıyla birlikte kıyı bölgelerimizdeki tatilciler de yavaş yavaş kentleri terk etmeye başladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı