Gündem

Note 7’ler Artık Tam Şarj Olamayacak!

Samsung Note serisinin sonuncusu Galaxy Note 7 tüm dünyada batarya patlama haberleri ile gündem olmuş ve Samsung Note 7’lerin satışını ay başında durdurarak toplatma kararı almıştı.

Samsung Türkiye Başkanlığından yapılan açıklamada Note 7 telefonlara gelen bir güncelleme ile cihazlar maksimum şarj dolum oranı yüzde 60 olacak. Geçici bir önlem olan güncelleme ile Samsung, Galaxy Note 7’lerin batarya patlamasının önüne geçmeyi hedefliyor. 25 Eylül’de gelecek yazılım güncellemesi ile tam kapasite şarj olamayacak cihaz kullanıcılarına telefonu her kapatıp açtıklarında Değişim Programı’na davet eden bir mesaj gösterilecek.

Galaxy Note 7 kullanıcıları telefonlarının sıkıntılı seriden olup olmadıklarını Samsung’un sitesindeki bir arayüzden telefonun IMEI numarasını girerek öğrenebilecekler. Yeni dağıtılacak Note 7’lerin kutusunda da cihazın yeni seri olduğunu gösteren ibare yer alacak.

2 Eylül’den beri satışı ve dağıtımı durdurulan Note 7’ler için değişim programının Türkiye’de kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor.

Samsung yetkilileri yaptıkları açıklamada kullanıcılara güvenlikleri için değişim programına katılma çağrısında bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı