GündemYaşam

Mutluluk Çubuğu Ve Penil Protez Hakkında Her Şey

Sertleşme problemi için kullanılan Penil protez ( mutluluk çubuğu ) vücuda tamamen yerleştirilen ve gizlenen mekanik cihazlardır. Penil protez diğer adıyla mutluluk çubuğu ameliyatının amacı, normal penetratif cinsel ilişkiye izin vermek için penis şaftının sertliğini sağlamaktır. Çoğu erkek için penil protez ameliyatı ancak daha konservatif tedaviler başarısız olduktan sonra düşünülür. İlk memnuniyet oranları hem erkekler hem de partnerleri için% 90’ı aşıyor.

Penil Protezinin Aşamaları

Daha çok bilinen adıyla mutluluk çubuğu ameliyatından önce, erektil disfonksiyonun doğasını, önceki tedavileri doğrulamak ve arzu kaybı, boşalamama veya erken boşalma gibi herhangi bir ek cinsel işlev bozukluğunu belirlemek için dikkatli bir geçmiş ve fizik muayene gereklidir. Penil protez ameliyatı, cinsel işlevin bu diğer yönlerini etkilemeyecektir. Fizik muayene, ameliyatı etkileyebilecek penis, skrotum veya pelvis özelliklerini belirlemek için genital bölgeye odaklanır. Özel önem taşıyan özellikler penis uzunluğu ve gerilebilirlik, önceki ameliyat izleri ve mutluluk çubuğu ameliyatını zorlaştırabilecek herhangi bir penis fibrozu veya yara izidir.

Esnetilebilir Penil Protez

Esnetilebilir bir penil protezi her zaman aynı uzunluk ve sıkılıktadır. Bir erkeğin penis boyutlarına göre yerleştirilebilecek en büyük ve en uzun cihaz, penis-skrotal bileşkede penisin tabanına küçük bir kesi ile yerleştirilecektir. Gizleme, esnetilebilir çubukların aşağı doğru bükülmesiyle elde edilir. Çubukların istenilen yönde bükülmesi ile cinsel ilişki mümkündür. İmplantasyon basittir, genellikle bir ila bir buçuk saat ameliyat gerektirir ve ayakta tedavi olarak yapılabilir.

Şişirilebilir Penil Protez

Şişirilebilir penis protezi, sertliği sağlamak için sıvı kullanır. Bu sıvı, mesanenin yanına yerleştirilen bir rezervuardan, penis ve skrotum birleşimindeki bir kesi yoluyla penisin erektil gövdelerine yerleştirilen iki çift silindire kaydırılır. Akışkan hareketi, içine yerleştirilmiş bir pompa tarafından kontrol edilir. Şişirilebilir penil protezin ana avantajı, cihaz söndürüldüğünde tam gevşeklik ve gizlenmedir. Ek olarak, cihaz şişirildiğinde, tam sertlik ve doğal bir ereksiyona benzer penis boyutunda bir değişiklik hissi ile mükemmel bir etki elde edilir. Daha da önemlisi, penisin başı sadece cihaz tarafından desteklendiği için bu cihazla sertleşme imkanına sahip olacaktır.

İmplatasyon İçin Gerekli Açıklama

Bu prosedür epidural veya genel anestezi altında yapılır. Penis ve skrotum birleşim yerinde bir kesi yapılır ve bazen önceki ameliyatlara bağlı olarak kasık kemiğinizin hemen üzerinde ikinci bir kesi yapılır. Çoğu durumda, cihazın üç bileşeni yerleştirilir: penis içindeki erektil silindirler, skrotumdaki pompa cihazı ve kasık kemiğinin arkasındaki sıvı haznesi. İşlem son derece basit ve en fazla bir buçuk saatlik bir cerrahi operasyon gerektirir. 

Bu prosedür 100-200cc kan kaybına neden olabilir ve kan transfüzyonu gerektirmez. Takılan protezin türüne bağlı olarak normalde yaklaşık 1-3 saat sürer. Bu işlem için ayakta tedavi olmak bile mümkün olabilir. Cerrahi operasyonun basitliği nedeniyle, bu tedaviyi tercih eden sertleşme problemi yaşayan hastaların sayısı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bir hap ile tedavi olmaktan çok daha kesin sonuçlar verir ve riskleri de azdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı