Gündem

Mozilla Windows 10 Sürümünü Beğenmedi

Microsoft’un Windows işletim sistemini 10 sürümüne yükseltmesiyle beraber tartışmalara da zemin hazırladı. Kimi kullanıcı yeni sürümden son derece memnun kalırken kimi kullanıcı ise bazı uyumsuzluklardan dolayı şikayetlerini dil getirdi.

Windows 10 ile beraber gelen Microsoft Edge‘de hızı ve görünümü ile son derece beğendi. Microsoft’un Explorer’a gelen şikayetleri Edge’de yaptığı yenilikler ile dikkate aldığını görebiliyoruz. Kullanıcıların şikayet ettiği konulardan biri de varsayılan tarayıcı yapmak için kullanılan ayarlar.

Windows 10 ile beraber gelen Microsoft Edge tarayıcı sistem varsayılanı olarak yükleniyor. Bunu değiştirmek isteyen kullanıcılar ise oldukça zorlandıklarını dile getiriyorlar. Durumdan şikayetçi olan tarayıcıların başında ise büyük bir kullanıcı sayısına sahip olan Mozilla’dan geldi. Mozilla varsayılan tarayıcı ayarlarının zorluğuna dikkat çekerken durumla ilgili Microsoft’la iletişime geçtiklerini belirttiler. Konunun daha pratik çözümlenmesi için Microsoft’un düzenleme yapmasını isteyen Mozilla, kullanıcılarına ayarlar konusunda yardımcı olması için bir de video yayınladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı