Gündem

MHP Lideri 1 Dolarların Sırrını Açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti içinde gerçekleştirdiği toplantıda FETÖ’nün haberleşme sistemi ByLock üzerinde durdu ve çarpıcı bilgiler verdi.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi öncesine kadar kullandığı gizli mesajlaşma uygulaması ByLock ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ilginç bir bilgi verdi. 200 binden fazla kişinin bu gizli mesajlaşma sistemini kullandığını ve şimdiye kadar sadece 55 bin kişinin tespit edildiğini vurgulayan Bahçeli bu isimlerin de acilen belirlenmesi gerektiğini belirtti. Yakalanan örgüt üyelerinin üzerinden çıkan 1 dolarların sırrını da açıklayan Bahçeli, paraların üzerinde bulunan seri numaralarının ByLock sistemine giriş şifresi olduğunu iddia etti.

FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edilen MHP içindeki muhalif isimlerden eski vekil Meral Akşener’e de yüklenen Bahçeli, Akşener’in 15 Temmuz öncesindeki ifadesi üzerinden yüklendi. Darbe girişimi yapan cuntacıların kendilerine Yurtta Sulh Konseyi adını verdiklerini, Meral Akşener’in de darbe gecesine kadar toplantılarında Yurtta Sulh Cihanda Sulh parolasını kullandığını belirtti. Bunun bir tesadüf olamayacağını belirten Bahçeli Akşener’in Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı olduğu iddiasında bulundu.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı