Gündem

Mehmet Dişli Suçlamaları Reddeti!

Özel Haber – 15 Temmuz darbe girişiminin planlayıcıları arasında bulunduğu iddia edilen ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı kaçıranlar arasında yer alan Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi Başkanı Tümgeneral Mehmet Dişli’nin ifadesi ortaya çıktı.

Daha önceki detaylarda Genelkurmay Başkanı’na darbe girişimini tebliğ eden ve esir alarak Akıncılar Üssü’ne götürdüğü belirtilen Dişli’nin ortaya çıkan ifadesinde suçlamaları reddettiği ve Başkanı ikna etmek için darbeciler tarafından görev verildiğini söyledi. FETÖ darbecilerine diğer kahramanlar gibi neden karşı gelmediği ve reddetmediği sorularını yanıtsız bırakan Dişli, Akıncılar Üssü’nde komutanla beraber esir tutulduğunu söyledi.

AK Parti’nin kurucu isimleri arasında yer alan ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Şaban Dişli’nin kardeşi olduğunu da ifadesinde belirten Mehmet Dişli, böyle bir girişimde yer almasının mümkün olmadığını ve FETÖ üyesi olmayı kendisine hakaret sayacağını sözlerine ekleyen Dişli’nin ifadesindeki bazı çelişkili noktalar ve cevap veremediği sorular dikkatlerden kaçmadı.

Genelkurmay Başkanı Akar’ın darbecilerin elinden kurtulduktan sonra Çankaya Köşkü’nde neden Dişli’nin tutuklanmasını istediği ve daha neler yaşandığı akıllarda soru işareti olarak kalmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı