Gündem

MEB Sosyal Medyayı Yasakladı

Okullar Açılıyor, Değişiklikler Başlıyor

Okullar Eylül ayının 2. Haftasında açılacak. Okulların açılmasına sayılı günler kala MEB’de bazı değişiklikler yaparak bunları kamu oyuna duyurarak öğrencilere bilgi vermeye başladı. Yeni yapılan düzenlemeye ve aynı zamanda da karara göre; okullarda artık sosyal medya sitelerine giriş yapılamayacak. Böylece MEB kararını kesinleştirerek lise öğrencilerine duyurdu.

Lise Öğrencileri Okulda Sosyal Medyaya Giremeyecek

Liseye giden öğrencilerin en büyük arzusu sosyal medya sitelerinde paylaşım yapmak ve bir yandan da fenomen olmaya çalışmaktır. Bunu çoğu zaman okullarda da yapan öğrencilere MEB’den yasak eğitim öğretim sezonu başlamadan resmi açıklama neticesinde geldi. Bundan sonra MEB’e bağlı okullarda sosyal medya sitelerinin hiçbirine giriş yapılamayacak.

Sosyal Medyaya Girenlere Yasal İşlem

MEB sosyal medya siteleri için koyduğu yasağın arkasında duracağını ve ciddi bir yasak olduğunu kararın devamıyla belli etti. Eğer MEB’e bağlı bir lisede öğrenci sosyal medya sitelerine girerek; fotoğraf, video paylaşır ya da canlı yayın yaparsa Anayasaya göre hakkında yasal işlem başlatılarak adli makamlara sevk edilecek.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı