Gündem

Jant Nedir

     Otomobillerin hareketlenmesi için en önemli akşamlardan biridir. Lastiğin takıldığı ve aks sistemine bağlı olduğu bir sistem parçasıdır. Araba ile uyumlu olan jantın seçilmesi için jant ile ilgili olan bazı birimlerin bilinmesi gerekir.

     Mitsubishi yetkili servisi Güneri Motors da mekanik bakım onarımın dışında, araç rotbalans ve lastik-jant kontrolleri de yaptırma imkanına sahipsiniz ve böylece aracınızı güvende ve konforla sürebilirsiniz. Genişliği 5 inç ile 15 inç arasında değişmektedir. Çapı ise 13 inç ile 30 inç arasında farklılık gösterebilir. Çeşitli yapılarda jant çeşitleri bulunmaktadır.İç lastiksiz jant; lastik ile jant birbirine yapışık olduğundan iç lastik olmasına da ihtiyaç duymaz Türkiye’ de ilk olarak 1980 yılında kullanılmıştır. Diğer jantlar ise; iç lastikli ve göbeksiz jant olarak sayabiliriz.

    Jant malzemelerini saymak gerekirse ;

  • Saç Jant ( çelik saç malzemesinin iki parça olarak soğutulması ve kaynakşa birleştirilmesiyle üretilmektedir)
  • Alüminyum Alaşımlı Jant (Ülkemizde genel olarak çelik jant olarak karşılık bulmaktadır. Ancak bu yanlış bir söylemdir. Jantın üretimi aşamasında farklı malzeme tiplerinin kullanımına bağlı olarak %90 alüminyum ve %10 silisyum alaşımından oluşmaktadır)
  • Magnezyum Alaşımlı Jant ( Maliyetinin çok yüksek olması nedeniyle, yalnızca Formula1 ‘de ve egzotik olarak tanımlanan araçlarda kullanılmaktadır)

   Sahip olduğunuz Mitsubishi marka araçlarınızın tüm mekanik ihtiyaçlarını Mitsubishi Motors yetkili servisi Güneri Motors da uzman ekibiyle birlikte kaliteli hizmetle karşılayabilme imkanına sahipsiniz. Güneri Motors ile araç mekaniğinin bir parçası hakkında daha fazla bilgi yukarıdaki makalenin içerisindedir…Daha Fazla Bilgi Almak İçin : https://www.gunerimotors.com.tr/ Tel:0(216) 3970028 Gsm: 05076503964

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı