Gündem

iTaksi Nedir ? iTaksi Uygulaması İBB

İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen iTaksi uygulaması nedir, itaksi nasıl ödeme yapılır gibi detaylar haberimizde…

xİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yakın dönemde hayata geçirilecek olan iTaksi Uygulaması temelinde Taksi Çağırma sistemi şeklinde işleyen ancak özelinde birçok detayı barındıran bir hizmet.

Kullanıcılar için Ücretsiz olarak hazırlanan iTaksi Uygulaması işletmeciler yani taksi sahipleri için belli bir komisyonla çalışıyor olacak.

iTaksi Uygulamasının kullanıcı bazındaki en önemli görevi istediğiniz konuma en yakın Taksiyi size ulaştırması, taksi içinde de bir takım güvenlik önlemlerini sunuyor olması.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen iTaksi Uygulaması ilk etapta 4.000 Taksi üzerinden hayata geçirilecek ve bir deneme süreci yaşayacak.

Sonrasında ise zorunlu olarak İstanbul sınırları içerisinde faaliyet gösteren bütün Ticari Taksilerde kendisine yer bulmaya başlayacak.

Sistemin tamamen uygulama girmesi ile 17.395 taksi sisteme kademeli olarak dahil edilecek.

Sistemin kurulumları sistemi tasarlayan kurum tarafından yapılacak ve verilen bilgilere göre ilgili kurumun kurulum merkezinde aynı anda 16 araca sistem entegrasyonu yapılabiliyor olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı