Gündem

İstiklal Caddesi’nde Panik Anları

İstanbul’un turist ve yaya trafiği anlamında en yoğun bölgelerinden biri olan İstiklal Caddesi’ne bırakılan şüpheli paket polis ekiplerini harekete geçirdi.

Gece geç saatlerde Taksim Meydanı’ndan İstiklal Caddesi’ne giriş tarafından bulunan bir lokantanın önüne bırakılan çanta yüzünde bölge yaya ve araç trafiğine bir süre kapatıldı. Güvenlik kamerası görüntülerinde bir kişinin elindeki çantayı yere bırakarak hızla o bölgeden uzaklaştığı görülüyor. Yere bırakılan şüpheli paketin çevresini emniyet şeridine alarak hemen harekete geçen polis ekipleri olay yerine bomba imha uzmanı çağırarak güvenliği sağladı.

Bombanın bulunduğu alana yakın iş yerleri hemen dükkanlarını kapatırken bomba imha uzmanının titiz çalışmasıyla şüpheli paket fünyeyle patlatıldı. Çevredeki vatandaşların alkışları eşliğinde incelenen çantadan çöp ve çeşitli eşyalar çıktı. Çantayı yere atarak hızla uzaklaşan şüphelinin neden böyle bir hareket yaptığı, çantayı bilerek mi bıraktığı yoksa düşürdü mü gibi sorular yanıtlarını ararken polis etrafın güvenliğini sağladıktan sonra İstiklal Caddesi’ni tekrar yay trafiğine açtı.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı