Gündem

İstanbul yazılım şirketleri

İstanbul Yazılım Şirketleri

İstanbul yazılım şirketleri
içerisinde hangi firma ile çalışacağınızı ve hangi koşullarda, şartlarda çalışacağınızı seçmeniz zor görünebilir.
Yazılım geliştirme süreçleri içerisinde, işletmenizin veya projenizin yazılımda ki başarısının altın anahtarı, doğru yazılım şirketi ile çalışmaktır.

2018 yılı verilerine göre istanbul’ da bulunan yazılım şirketi sayısı ise 2.000 civarlarındadır.  Peki bunca şirket arasından fikriniz, projeniz veya şirketiniz için yazılım geliştirecek en doğru yazılım şirketini nasıl bulacaksınız?

Gelin bundan önce ilk olarak yazılım geliştirme süreçlerinde nelere dikkat etmek gerekir, nasıl ilerlemek gerekir ilk olarak onlara bakalım.

Yazılım Geliştirme Süreçlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yazılım geliştirme süreçlerinde nelere dikkat edilmelidir sorusu, sanırız en çok sorulan sorular içerisinde yer almaktadır. Doğru bir yazılım geliştirme süreci hiç şüphesiz ki ancak, doğru bir proje yönetimi ve ekip seçimi ile mümkündür.
Yazılım geliştirme süreçlerinde ki başarının en temel anahtarı proje başında doğru kavramsal analiz yapmak ve sonrasında ki süreçlerde proje planını olabilecek tüm aksaklıkları göz önüne alarak oluşturmaktır. Ancak bundan sonra doğru ekibi, doğru ekipmanı projeye atayarak başarılı olunabilir.

Dolayısıyla ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu esasen bu yönde analizi yapabilecek, proje planının çıkarabilecek ve sonrasında bu projeye deneyimli bir ekip atayabilecek tecrübede ve deneyimde bir firma ile çalışabilmektir.

Peki bunu sağlayabilecek yazılım şirketi, daha doğrusu bu yöndeki en iyi yazılım şirketleri nasıl seçilir?


Doğru Yazılım Şirketinin Seçilmesi

Ortalama sayısı 2000 civarında olan, İstanbul yazılım şirketleri arasından en doğru yazılım şirketini nasıl seçeceğiz? İşte tamda burada en önemli seçim unsuru yazılım şirketinin bize, projemize ve fikrimize değer katacağına ikna olmamızdır.
Bunun dışında bir diğer ve önemli etken, firmanın ve firmada görev yapan uzmanların geçmiş proje becerileri ve referansları da en az bu kadar önemlidir. Unutulmaması gerekir ki, bir yazılım projesinin başarılı olmasının %70’ i doğru yazılım şirketi ile çalışmaya bağlıdır.


Yazılım Geliştirme Süreçlerinde Most idea

Most idea yazılım
, 2005 yılından bu yana Türkiye’ de ve Avrupa’da çeşitli sektörlerin büyük firmalarına, mobil ve web platformlarda özel yazılım geliştirme ve mobil uygulama geliştirme hizmeti sunmaktadır.

Kadrosunda bulunan deneyimli ve alanında uzman mühendisler ile Türkiye’ nin en büyük firmalarına sunduğu yazılım geliştirme hizmetlerinin dışında, yine yurt içinde ve yurt dışında bulunan yazılım şirketlerine de yazılım geliştirme, proje yönetimi ve test hizmetleri konusunda hizmet vermektedir.

Projenizin ve / veya fikrinizin başarılı olabilmesi ve sonrasında ki süreçlerde sorunsuz ilerleme kaydedebilmesi için sizde alanında uzman bir ekip ile çalışmalısınız.

Düşük Bütçeler ile Yazılım Geliştirme Hizmeti Alınabilir mi?

Bu sorunun yanıtını aslında sorduğunuz anda tahmin ettiğinize eminiz J Bu soru ve konu sadece yazılım geliştirme de değil, ülkemizde aslında her sektörde en çok sorulan sorulardan biridir.
Hepimizin bildiği gibi kaliteyi ucuza almak ne yazık ki mümkün değildir. Her sektörde olduğu gibi yazılım sektöründe de; taleplerinizi her zaman ucuza yapabileceğini iddia eden firmalar ve yazılımdan anlayan ve büyük bir şirkette yazılım geliştiren “Arkadaşlarımızın yeğenleri / kuzenleri” vardır J
Ancak emin olabilirsiniz ki bu durum sadece zaman ve para kaybıdır. J

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı