Gündem

IŞİD Kilis’e Bomba Attı 6 Yaralı Var!

Suriye sınırındaki ilimiz Kilis’e bugün terör örgütü IŞİD tarafından roket atıldı. Pazar yerine düşen roket nedeniyle 6 kişi yaralanırken, bölge hızla boşaltıldı.

Sınır güvenliğimizi sağlamak için terör örgütü IŞİD’in kontrolündeki Suriye topraklarında Fırat Harekatı yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri, ordaki işgal edilmiş bölgeleri tek tek kurtarırken bugün Kilis’e Suriye’den yine roket atıldı. IŞİD kontrolündeki bölgeden gelen roketatar mermisi sınırdaki bir dükkana isabet ederken saldırı sonucu 5’i çocuk olmak üzere 6 kişi yaralandı. Valilik yaptığı açıklamada 5 yaralının durumunun iyi olduğunu belirtirken, 1 kişinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Öğle saatlerinde kent merkezine atılan roketatar mermisi sonucu çok sayıda ev ve iş yerinde maddi hasar meydana gelirken bölgeye çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi.

Kilis’in yeni valisi İsmail Çataklı saldırı sonrası bölgede gerekli önlemlerin alındığını belirtirken vatandaşlara bölgeyi terketmeleri için çağrıda bulundu.

Suriye’de iç savaş başladıktan sonra belli kentleri kontrol altına alan IŞİD, Türkiye’de hem canlı bomba eylemlerini hem de zaman zaman Kilis gibi sınır illerimize bombalar atarak saldırılarını sürdürüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı