Gündem

iPhone’dan Whatsapp Güncellemesi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan ve geçtiğimiz sene Facebook tarafından satın alınan Whatsapp, iOS işletim sistemi yüklü cihazlar için güncelleme getirdi.

Anlık mesajlaşmada çığır açan ve dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olmayı başaran Whatsapp web üzerinden mesajlaşabilmek için daha önce Android işletim sistemli cihazlara özel güncelleme getirmişti. Uzun bir aradan sonra Whatsapp bu güncellemeyi iPhone kullanıcıları için de getirerek kullanıcıları memnun etmeyi başardı.

iPhone için gelen güncellemeyle bundan sonra iPhone kullanıcıları da Whatsapp web üzerinden anlık mesajlaşabilecekler.

Gelen bu güncellemeyle web üzerinden mesajlaşma imkanı bulacak olan Whatsapp kullanıcıları öncelikle web.whatsapp.com adresine girmeleri gerekmektedir. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkan QR kodunu telefondan Whatsapp uygulamasını açarak okutmaları ve senkronizasyonu sağlamış olmaları gerekiyor.

QR kodu başarıyla okunduktan sonra whatsapp’ı web üzerinden kullanmaya ve mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Yalnız unutmamanız gereken nokta sayfadan çıkış yaptığınızda tekrar giriş yapmak isterseniz QR kodunu tekrar okutmanız gerekmektedir.

Whatsapp’ın bu sürümü sadece iPhone ve Android yüklü telefonlar için değil Windows işletim sistemi yüklü telefonlar ve Blackberry telefonlar için de kullanılabiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı