Gündem

İddianameyi Yazdı FETÖ Kaset Kumpası Kurdu

Fethullah Gülen’in Amerika’ya kaçmasına açtığı davayla neden olan DGM eski Savcısı Nuh Mete Yüksel’e kurulan kaset tuzağının detayları ortaya çıktı.

Cemaatin eski isimlerinden Sabahattin Önkibar yeni çıkan Mehdi’nin Darbesi kitabında Nuh Mete Yüksel’e kurulan kaset tuzağını tüm detaylarıyla anlattı. Nuh Mete Yüksel’in DGM Savcısı iken Fethullah Gülen hakkında dava açması nedeniyle Fethullah Gülen tedavi olma bahanesiyle Amerika’ya gitmiş ve bir daha dönmemişti. Amerika’ya gittikten sonra Önkibar’ın iddiasına göre Gülen Nuh Mete Yüksel’i ortadan kaldırma talimatı verdi. Bir DGM Savcısının öldürülmesinin büyük ses getireceğinden bundan vazgeçilerek seks kasetiyle kendisini bitirme planı yapıldı.

O zaman cemaatin ablalarından bir avukata Yüksel’i tavlama talimatının verildiğini, avukat abla bunu başardığını söylemesinin ardından da Yüksel’le birlikte olup videoya çekme talimatı verdiğini söyleyen Önkibar, ablanın ilk başta bu durumu zina olur diye kabul etmediğini, kendisine bunun bir cihat hareketi olduğu belirtilip ikna edildiği ve Nuh Mete Yüksel’le birlikte olan Avukat ablanın bu birlikteliği kasete alarak Nuh Mete Yüksel’i istifaya zorladığı belirtildi.

MHP kasetlerinde de FETÖ iddiası ortaya atılmış ve iddialar büyük ordan ispatlanmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı