Gündem

Günlük Hayatta Ses İzolasyon Süngeri Ne İşe Yarar

Dünyamız gelişiyor ve bu gelişmeyle beraber birçok sorunlar meydana gelmektedir. Bu sorunlar hem dünyamızı hem de bizleri çok ciddi bir şekilde etkilemektedir. Günümüz teknolojisi de sorunları etkilemektedir. Bu sorunlardan biri de ses izolasyon sorunlarıdır. Bu ses kirliliği günlük hayatımızda bizi çok etkilemektedir. Dışarıya adımımızı attığımız zaman hemen araç sesleri, korna sesleri, fabrika sesleri bizi ciddi anlamda etkilemektedir. Farkında olmasak bile ciddi sağlık sorunlarında habercisidir. İnsanlar tarafından pek fazla ciddiye alınmasa da en önemli sorunlardan biridir. Sadece dışarıda değil evimizde ve işyerimizde de bu sıkıntıları yaşıyoruz. Bu ses kirliliği sorunu sinsi sorun olarak da biliniyor. Çünkü insan alıştığı zaman ses kirliliğini farkedemiyor. Peki ses izolasyon süngeri günlük hayatımızda bizlere ne gibi etkisi olduğunu, çeşitlerini, kullanım alanlarını hep beraber inceleyelim.

Evlerde kullanın ses izolasyon süngeri tavan ve duvarlarda kullanılır. Zeminlerde tavsiye edilmez. Keskin ses emilim ve kesicilik konusunda üstün başarı sağlamıştır. Evlerde yaşadığımız ses izolasyon sorunu genelde yaşanan komşumuzun sesleri ve dışarıdan gelen seslerdir. Bu sorun bizi evimizde rahatsız edip aile içi huzursuzluğa bile sebep olabilecek türdendir. İster istemez uykusuzluk ve stres gibi sağlık sorunlarına da yol açar. Ses izolasyon süngeri kullandığımız zaman evimizde yaşanan ses izolasyon sorununu en az seviyeye indirger. Bu sayede evimizde daha huzurlu yaşayıp, ailemizle güzel vakitler geçirebileceksiniz. Ses izolasyon süngeri çok çeşitlidir. Yumurta, piramit, basotect, bondex, rulo, special ve labirent modelleri bulunmaktadır. Dekoratif yapılara sahiptir ve farklı renk seçenekleriyle de karşınızdadır.

Ofislerde ve işyerlerimizde kullanacak olursak evlerde de olduğu gibi duvar ve tavanlarda kullanılır ses izolasyon süngeri. Ofis ve işyerlerimizde yaşadığımız ses izolasyon sorunları genel olarak personellerin kendi aralarında konuşmaları, personellerin telefonla konuşması ister istemez çalışma hayatımızı etkileyip, verimli çalışmamıza engel olmaktadır. Ofis ve işyerimizde ses izolasyon süngeri kullandığımız zaman istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek çalışma saatlerimi daha verimli geçirmemize sağlar.

Ses izolasyon süngeri sadece bu alanlarda sınırlı olmayıp sinema ve toplantı salonlarında da kullanılabilir. Uygulanan alanda sesin daha net ve vurgulayıcı olarak çıkmasını sağlamaktadır. Konferans salonlarında da ses izolasyon süngeri rağbet görmektedir. Ses izolasyon süngeri ses emicilik ve kesicilik konusunda da oldukça başarılı bir üründür. Müzik ve radyo odalarında ses izolasyon süngeri oldukça yaygın olarak kullanılan alanlardır. Bu alanlarda kullanılan ses izolasyon süngeri sesin daha net çıkmasını sağlayıp daha kaliteli müzikler ve daha kaliteli radyo yayını yapmamızı sağlar. Üstelik bu alanlarda kullanılan ses izolasyon süngeri daha dekoratif yapıya sahiptir. Genelde kullanılan süngerler; vicoustic, tekno slince, tekno touch ve bass trap süngerlerdir.

Jeneratör kabinlerinde ise yüksek sesleri kesmek için kullanılır ses izolasyon süngeri. Kabinlere uygulanan ses izolasyon süngeri yüksek sesi emerek dışarıya çıkmasını engellemektedir. Firmalar tarafından oldukça tavsiye edilmektedir. Genel olarak bu süngerler bariyerli olarak lamine edilerek kullanılır ve tavsiye edilir.

Turkish Acoustic olarak tüm ses izolasyon sorunlarınıza kesin ve doğru çözümler sunmaktayız. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü ve mutlu referanslarımızla her zaman müşterilerimizin yüzünü güldürmekteyiz. Ses izolasyon süngeri sertifikalıdır. Son derece kaliteli ve yerli ürünlerimizde her zaman müşterilerimizin yanındayız. Ses izolasyon süngeri gayet kaliteli olup kullanımı çok basittir. Sizin isteğinize bağlı olarak da kendinden yapışkanlı hale getirip uygulamasını daha kolay hale getirebilirsiniz. Turkish Acoustic 7/24 her zaman hizmetinizdedir.

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/akustik-silte.html

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı