Gündem

Google GMail’i Ücretli Hale Getiriyor

Arama motoru devi Google’ın milyonlarca insan tarafından kullanılan e posta servisi GMail’in ücretli olacağı dedikoduları kullanıcıları telaşlandırdı.

Google ve diğer bütün servislerini kullanmak için gerekli olan ve aynı zamanda mail servisi olarak kullanılan Gmail dünyada milyonlarca kişi tarafından beğenilerek kullanılıyor. @gmail.com uzantılı mail adrese sahip kişiler mail adresinin yanı sıra Google’ın birçok servisinden de ücretsiz olarak yararlanabiliyor. İnternete son düşen habere göre Google, Gmail servisini aylık ücretlendirerek kullanıcılarından para almayı düşünüyor.

2 dolardan başlayan fiyatlarla kullanılabilecek olan Gmail servisinin içerisinde Google’un şu an ücretsiz sunduğu servisler de ücretli hale gelecek ve bazı servisleri kullanabilmek için Google’ın paketlerinden birini seçmek gerekecek.

Servislerin özelliklerine ve kullanıma göre 2 dolardan başlayan bu ücretlendirme aylık 10 dolara kadar çıkabilir. Depolama alanı gibi özellikler de bu fiyatı değiştiren temel etkenlerden biri.

GSMArena‘da yapılan habere göre bu fiyatlandırma politikası sadece kurumsal hesapları kapsarken, kişisel hesaplar bu uygulamanın dışında tutulması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı