Gündem

GoDaddy Domainde Lider

Hızla gelişen teknoloji internet ile çalışan cihazlar dünyada durdurulamayan bir gelişimin önünü açtı. Bundan 10 yıl önce hayatımızda bile olmayan kavramlar günümüzde günlük yaşantımızın vazgeçilmezleri arasına girdi.

İnternetin gündelik hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmasıyla beraber internet üzerindeki girişimlerde de ciddi oranda bir artış meydana geldi. İnternet piyasasında varolmanın temel gereçlerinden biri olan domain ise kapanın elinde kalıyor.

Domain piyasasında şu an lider konumunda olan firma Godaddy EMEA Bölge Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi, alan adlarının mevcut durumuyla ilgili Hürriyet’e açıklamalarda bulundu.

13 milyondan fazla kullanıcısı olan ve 60 milyondan fazla alan adını bünyesinde barındıran Godaddy, geçtiğimiz günlerde kaldırdığı indirim kuponlarıyla en cazip firmalardan biri durumundaydı. Domain kuponları sayesinde 9 dolarlık alan adlarını 1 ve 2 dolara alma imkanı tanıyan Godaddy, kuponların sona ermesiyle beraber diğer firmalardan fiyat politikasında pek bir farkı kalmadı.

Maruzzi’nin verdiği rakama göre her ay 860 binden fazla yeni alan adı kayıt edilirken bu rakama sadece com, net, org gibi global uzantıların dahil olduğunu belirtiyor. Bu rakama yeni çıkan uzantıları ve ülkelerine kendilerine özel uzantılarını eklediğimizde sayı çok çok daha fazla oluyor.

Toplamda 60 milyondan fazla alan adını bünyelerinde tuttuklarını belirten Maruzzi, bünyelerinde aylık ne kadar kayıt alındığını ise şirket politikaları gereği belirtmedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı