Gündem

Franchise Danışmanı İle Hızlı Ve Güvenli Büyüyün

Firmaya bakan ‘üçüncü göz’ niteliğindeki bir danışman, firmanın yaptığı stratejik ve operasyonel hataları her zaman daha iyi görür. Çünkü karar verirken, tamamıyla kendisini duygulardan arındırarak objektif pencereden olaylara bakar ve değerlendirir.

Marka büyüme stratejisini ortaya koyarken, yıllık, çeyrek bazda yıllık ve beş yıllık gelir-gider durumunu, yıllık pazarlama planlarına ait projeksiyonları sunmak durumundadır. Böylece başlangıçta belirlediği misyon ve önündeki yıllardaki vizyonunu kapsamlı bir şekilde oluşturabilecektir. Franchise fırsatları veren marka, haklarını vereceği firmaya insan kaynakları, pazarlama, operasyon, teknolojik alt yapı konusunda sistem desteği vermek ve standartları oluşturmakla yükümlüdür.

Markalar Neden Franchise Konusuna İlgi Duyar?

Firmalar franchising uygulaması sayesinde, daha fazla kar elde edebilir hale gelebilir; daha geniş bir coğrafyaya yayılabilir ve büyüyebilirler. Bu sistem sayesinde markaların bilinirlikleri de artacaktır. Girişimciler hem para kazanmak ve franchising veren firmaların önderliğinde ticaret hayatlarına devam etmek için franschise konusuna ilgi duyarlar.

Franchise sistemi kurmak ile ilgili çalışan danışmanlık firması öncelikle ülkedeki yasal prosedürler konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmalıdır. Franchise modeli ile çalışmak isteyen bir firma, bir markanın belirli bir coğrafyada tanınmasına, imaj oluşturmasına katkıda bulunacağından alt yapısının markayı ifade edebilecek şeklide yeterli olması gerekir. Altyapı derken, burada kastedilmek istenen sadece teknolojik alt yapı değildir.

Mali yönden, insan kaynakları, operasyonel yönden hazırlığının tam olması gerekir. İşte bu konulardaki hazırlığın yeterli hale gelebilmesi için, firmaların yalpalamadan, hatalardan arındırılmış bir şekilde doğru bir şekilde ve hızla hareket edebilmeleri için franchise danışmanına ihtiyaçları vardır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı