Gündem

FETÖ Okulundaki Gizli Bölmeler Valiyi Şaşırttı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü ile ilişkili olduğu tespit edilen okullar kapatılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmesinin ardından Bakanlık yetkilileri okullardaki incelemelerini sürdürüyor.

Son olarak Malatya’da kapatılarak Bakanlığı’na devredilen FETÖ’nün eski okulunda incelemelerde bulunan Malatya Valisi Mustafa Toprak gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Okulda yaptığı incelemelerde gizli bölmeler, odalar ve sadece gizli odalara çıkan gizli asansörler Vali Toprak ve beraberindeki heyeti şaşırttı.

15 Temmuz’da İstanbul’da şehit edilen Zekeriya Bitmez’in ismi verilen İmam Hatip Ortaokul’una Malatya Valisi Toprak ve Şehit Bitmez’in ailesi ziyarette bulundu. Okulun en üst katını gezerken kapalı odaların açılmasını isteyen Vali Toprak gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. FETÖ mensubu kişilerin toplantı yapması amacıyla yapıldığı düşünülen gizli odalarda incelemeler yapan Toprak bu gizli odaların Milli Eğitim yönetmeliğinde bulunmadığını ve eğitim kurumunda olmaması gereken yapılar olduğunu dile getirdi.

FETÖ ile bağlantılı olduğu iddiasıyla kapatılan yüzlerce okulun büyük çoğunluğunda tespit edilen bu gizli bölmeler örgütün teşkilatlanma ağının güçlülüğünü ve tehlikesini bir kez daha gözler önüne serdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı