Gündem

FATİH ERYILMAZ KIBRIS’TA ÇALIŞANLARA UYARILARI

Corona Virüsün Bulaşma Yolları

Corona virüs olarak adlandırılan ancak corona virüs grubunda yer alan covid-19, çeşitli yollarla kolaylıkla bulaşabilmektedir. Corona virüsün buluşma yolları hakkında bilinçli olmak, virüsten korunmak için alınabilecek önlemleri daha etkili hale getirecektir.

Corona Virüsün Bulaşma Yolları

İnsanlarla Temas

Corona virüs nasıl bulaşır? Sorusuna verilebilecek ilk cevaplardan biri, insanlarla temastır. Virüs taşıyıcısı bir insanla tokalaşmak, öpüşmek ya da sarılmak gibi eylemlerin gerçekleşmesi, virüsün bulaşma ihtimalini ciddi anlamda artırmaktadır.

Bu nedenle insanlarla temas etmekten mümkün olduğunca uzak durulmalı, herhangi bir temas durumunda ellerin sabunlu suyla iyice yıkanması faydalı olacaktır.

Yüzeylerle Temas

Virüs, farklı birçok yüzeyde kendine yaşam imkânı bulmaktadır. Bakır üzerinde 1 saat, mukavva üzerinde 4 saat ve plastik üzerinde 8,5 saate kadar yaşadığı tahmin edilen virüs, her türlü yüzeyde çeşitli sürelerde yaşayabilmektedir. Bu yüzden yüzeylerle temas edilmesi durumunda, yine ellerin sabunlu suyla 20 saniye boyunca iyice yıkanması, virüsün yok olması için önemli bir önlem olacaktır.

Damlacık Yoluyla

Virüs taşıyıcısı bir insanın hapşırması veya öksürmesi durumunda, virüsü çevresindeki insanlara ağız ve burnundan çıkacak damlacıklarla bulaştırmasına neden olmaktadır. Kesin olmamakla birlikte yapılan araştırmalarda, 8 metreye kadar hapşıran insanların etrafında olan kişilerin risk aldığına dair açıklamalar yapılmaktadır.

Kalabalık Ortamlar Risk Oluşturmaktadır

Yine kesin olmayan ancak kimi uzmanlar tarafından corona virüsün bulaşma yolları arasında gösterilen bir diğer yol ise, nefes yoluyla bulaştığına dair ortaya atılan iddialardır. Bu yüzden uzmanlar diğer etkenlerle birlikte virüsün nefes yoluyla bulaşabilme ihtimaline karşı, kalabalık ortamlardan uzak durulmasını tavsiye etmektedir.

Koronavirüse Karşı Nasıl Önlem Alınmalıdır?

Kısaca covid-19’a karşı nasıl önlem alınmalıdır? Sorusunu cevaplayacak olursak, virüsün bulaşmasını engellemek için alınacak önlemleri şöyle sıralayabiliriz.

  • Zorunlu olmadıkça, dışarı çıkmamaya özen gösterin.
  • Dışarı çıkmak zorunda olduğunuzda, mutlaka maske ve eldiven kullanmaya özen gösterin.
  • Ellerinizi sıklıkla sabunlu su ile 20 saniye boyunca yıkayın. Özellikle ellerin yıkanmadan yüz ile temas edilmesi, ciddi risk taşımaktadır.
  • Başkalarının özel eşyalarını kullanmayın.
  • ATM’ler, merdiven korkulukları, asansör düğmeleri ve insanların sıklıkla temas edebileceği her türlü alanla zorunlu olmadıkça temas etmeyin. Temas etmek zorunda olduğunuzda ise, eldiven kullanarak koruyucu tedbir almaya özen gösterin.
  • Kalabalık ortamlardan, mümkün olduğunca uzak durun.
  • İnsanların yakın mesafeden size karşı hapşırmasını ve öksürmesini engelleyin.
  • Genel vücut temizliği ile kıyafet temizliğine dikkat edin.
  • İnsanlarla sarılmaktan, öpüşmekten ve tokalaşmaktan sakının.

Corona virüsün bulaşma yolları hakkındaki yorumlarınızı, aşağıdan bize iletebilirsiniz.

Fatih Eryılmaz Kimdir?

 Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde gerçekleştirmiş olduğu başarılı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren bir ismi bugün sizlere tanıtmak istiyorum.

Bu isim, haber başlığımızda da vurgulamış olduğumuz gibi Fatih Eryılmaz beyefendidir. Fatih Eryılmaz, Türk asıllıdır ve aynı zamanda da Kıbrıslı bir iş adamıdır.

Kıbrıs’ın pek çok alanda yatırıma ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Elbette tek başına Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisini ayağa kaldıracak güce sahip olmayabilir. Fakat gerçekleştirdiği projeler ile yüzlerce kişiyi istihdam etmesi bile Kıbrıs için değerlidir.

Fatih Eryılmaz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde faaliyetlerini sürdüren iş adamı Fatih Eryılmaz’ın çok sayıda sektöre girdiği kaydedilmiştir. Peki bu sektörler nelerdir? Hemen sizler için tek tek sıralayalım.

Fatih Eryılmaz Kıbrıs

Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür. Bunlar elbette sadece bizim bildiğimiz sektörler.

Fatih Eryılmaz beyefendinin Kıbrıs içerisinde farklı sektörlere de uzandığı kuvvetle muhtemeldir.

Yiğitler Tekstil Sanayi A.Ş. Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın sahibi olduğu şirkettir. Şirket bünyesinde onlarca kişinin istihdam edilmesine vesile olan Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve aynı zamanda Türkiye içerisinde de adından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir.

Kıbrıslı değerli iş insanı olan Fatih Eryılmaz’ın, Müşkülpesent Lokantası’nın da sahibi olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu lokanta, adından da anlaşılabileceği gibi, gerçekten zor beğenen kişiler için hazırlanan bir lokantadır. Dışarıda yemek yemek, elbette pek çok kişi için oldukça değerlidir.

Çünkü genelde dışarıda bir lokantaya giderken, yanımızda çok sevdiğimiz ailemiz ya da iş arkadaşlarımız bulunur. Ailemizi ve iş arkadaşlarımızı konforlu, nezih, yemeklerinin de lezzetli olduğu bir lokantaya götürmek son derece değerlidir.

Bu bağlamda Türk asıllı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetli olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasını, yemekleri zor beğenen kişilere bilhassa tavsiye etmek isterim. Bildiğiniz gibi, Müşkülpesent kelimesinin sözlük anlamı; ince eleyen, sık dokuyan, zor beğenen, oldukça seçici ve titizdir.

İşte Müşkülpesent Lokantasının kuruluş amaçlarından biri de, bu tarz zor beğenen ve titiz müşteriler için adeta biçilmiş kaftan olmasıdır. Ailenizi, sevdiklerinizi, iş arkadaşlarınızı, komşularınızı nezih bir lokantada ağırlamak isterseniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sevilen iş adamlarından olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasına gitmenizde yarar vardır.

Kuzey Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın Müşkülpesent Lokantası hakkında fazla söz söyledik.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı