Gündem

Faizsiz Ev Alma Sistemleri

Büyüyen ülke nüfusu ve alınan göç, özellikle büyük şehirlerde konut ihtiyacını artırdı; ancak artan faizler nedeniyle ekonomik olarak risk almak istemeyen ya da alacağı konuta ederinden fazla para ödemek istemeyen alıcılar farklı alternatifler talep etmeye başladılar.  Bu talep 30 yılı aşkın süredir, devlet teşvikli kooperatifler ve tasarruf şirketleri tarafından karşılanıyor. Aşağıda sizlere mevcut faizli banka kredileri dışında faizsiz ev alma sistemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Faizsiz ev alma sistemlerini kimler tercih eder?

Daha çok ekstra faiz ödemek istemeyen bilinçli tüketicilerin tercih ettiği gibi ayrıca dinine uygun bulmayan riba’sız ev almak (faizsiz ev almak) isteyen kişilerce de tercih edilmektedir. 

Elbette konut yani barınma ihtiyacımız birinci temel ihtiyaçlarımızdan biridir; ancak bireylerin kendi temel ilkeleri doğrultusunda ev satın almak istemesi ise şüphesiz haklı bir taleptir.  Faizsiz ev alma sistemleri eskilerin tabiri ile imece usulü ya da altın günü gibi basit bir mantıkta işler, peki sizin bu şirketlere başvurmadan yapmanız gereken işlemler nelerdir?

Aslında hiçbir şeye ihtiyacınız yoktur.  Sadece işe Türkiye’nin herhangi bir yerinden almak istediğiniz evi seçmekle başlayın.  Her ay ödeyebileceğiz taksit tutarınızı belirleyin.  Peşinatlı ya da peşinatsız seçenekleri değerlendirebilirsiniz… Bu şirketlerde vade farkı kesinlikle ödemezsiniz, noter huzurunda yapılacak çekiliş ile evinize hızlı ve güvenli bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Tasarruflarınızı bir bankada ya da yastık altı olarak saklamak yerine iyi bir şekilde emlak alanında yatırıma çevirebilirsiniz. İlk evinizi satın alabilir ya da ikinci mülkünüz için yatırım yapabilirsiniz.

Faizsiz ev alma şirketleri güvenilir midir?

Her birimizin kendi evine sahip olma hayali var. Elbette görülüyor ki; kira kalemi büyük bir yük ve ev sahibi olduğunuzda bu gider kalemi gittiğinde büyük bir ekonomik rahatlığa kavuşabilirsiniz.  Şu günlerde devlet tarafından da sıkı denetime tabi tutulan faizsiz ev alma sistemleri avantajlı şekilde ev sahibi olmanın kapılarını açıyor. 

Devlet bu şirketleri destekliyor; çünkü yastık altı paraları bu sistemler sayesinde alıcılar için konuta ve ekonomi için canlılığa dönüşüyor. 1991 yılında gerçekleşen şirket kurulumunun ardından, faizsiz ev alma sistemleri sayesinde vatandaş kolaylıkla kaygılanmadan kendi şartlarına uygun seçenekler ile ev sahibi olabiliyor. 

Kaynak: https://istanbuldabirevimolsun.com/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı