Gündem

Facebook Messenger Rekor Peşinde

Facebook kendi uygulamasının içerisinde yer alan mesajlaşma özellliğini geçtiğimiz yıllarda ayırmış ve mobil uygulama dünyasında çok akıllıca bir strateji belirleyerek Facebook Messenger‘i çıkarmıştı.

Uygulamanın yayınlanmasından kısa bir süre sonra da Facebook mobil uygulamasının mesajlaşma özelliğini tamamen kapatmış ve kullanıcılarını Facebook Messenger’i indirerek kullanmaya zorlamıştı. Dayatma yöntemiyle kullanıcılara sunulduğu için ilk başlarda tepki çekse de zaman içerisinde kabullenilen bu durum uygulamayı Amerika’da en popüler uygulamalar arasına sokmayı başardı. Ülkemizde de büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan Facebook’un mobil uygulamalarını da hatırı sayılır bir kullanıcı kullanıyor.

Yapılan bir araştırmaya göre Facebook Amerika’da en çok kullanılan uygulama olurken, bu durum ile Youtube’u geride bırakarak zirveyi ele geçirdi.

En popüler uygulamalar arasında Facebook, Youtube ve Google Arama yerini alırken,  dünya genelinde bir milyar kullanıcı sınırına ulaşan Whatsapp’ın bu listede yer almaması şaşkınlığa neden oldu. Whatsapp‘da büyük ihtimal bir sonraki analizde yerini alacaktır.

 

 

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı