Gündem

Çiftlerde İkincilik Elde Etmeyi Başardı

Milli tenisçi İpek Öz çiftlerde ise partneri Nuria Brancaccio ile finalde karşı karşıya gelmiş ve ev sahibi ülkeden Anna Hertel- Marytna Kubka çiftine yenilerek ikincilik elde etmiştir.

Doğa Türkmen Çiftler Şampiyonu Oldu

Uluslararası Tenis Federasyonunun 15 bin dolar ödüllü turnuvası olan W15 Antalya’da milli sporcu Doğa Türkmen ile çek partneri sara Bejlek, çiftler şampiyonluğuna ulaşmayı başardı. Milli tenisçi olan İpek Öz, Polonya’da düzenlenen Wroclaw World Cup da tek kadınlarda adını finale yazdırmayı başarmıştır. Türkiye Tenis Federasyonundan yapılan açıklamalara göre yarı finalde 1 numaralı seri başı olan Macar Reka Luca Jani’yi 6-4, 6-0 setlerde 2-0 yenmeyi başarmıştır. İpek Öz bu başarı ile kariyerinin ilk W25 finaline yükselmeyi başarmış oldu. trbet

Milli Tenisçi Finalde Chloe Paquet, Miriam Klodziejıva eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

 

Türkiye Tenis Federasyonundan yapılan açıklamada göre Doğa Türkmen- Sara Bejlek ikilisi toprak kortta finale kadar set kaybı yaşamadan gelmeyi başarmıştır. Finalde Federica Bilardo ve Liubov Kostenko çiftliyle karşılaşan ikili 1 saat 13 dakika süren maçı 2-1 kazanarak şampiyonluğa ulaşmayı başardı. Henüz 18 yaşında olan genç Doğa Türkmen bu galibiyetiyle profesyonel kariyerinin ilk çiftler şampiyonluğunu da elde etmiş oldu.

Ülkemizin gururu olan kadınlarımız dünyada Türkiye’yi en şekilde temsil etmeye devam ediyor. Bu doğtultuda turnuvalarda oldukça iyi dereceler ile ayrılıyorlar.

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı