Gündem

Çerçevesiz cam duvar sistemi nedir ve nasıl çalışır?

 

Sinirli, üst düzey bir görünüm, bir evde veya ofiste bir cam duvar sistemi kurmakla birlikte gelir. Basit bir oda ayırıcıdan daha kapsamlı olan bir cam duvar sistemi, iç duvarlarınızın çoğu veya tamamı için camı tercih ettiğiniz malzeme haline getirmenize olanak tanır. Cam duvar sistemleri genellikle çerçeveli veya çerçevesiz cam kapılar içerir ve oda bölücüler gibi birçok farklı şekilde kurulabilirler. Bu iç cam duvarlar, “tamamen cam” konferans salonları, yönetim kurulu odaları, oturma odaları, ev ofisleri, ev spor salonları ve daha fazlasını oluşturmayı mümkün kılar. Bu iç cam bölme sistemleri, çerçeveli veya çerçevesiz cam ile oluşturulabilir ve şeffaf, mahremiyet veya arkası boyalı cam kullanılabilir.

En trend cam bölme duvar seçeneklerinden biri çerçevesiz cam duvar sistemidir. Modern bir toplantı odası veya yaşam alanı oluşturmak için ideal olan bu tür bölme, şık iç cam duvarlar oluşturmak için bir araya gelen çerçevesiz cam panelleri öne çıkarır. Bu özel cam duvarlar, ABC Glass and Mirror’ın yakın zamanda Kuzey Virginia’daki müşterilerinden biri için kurduğu bu çerçevesiz cam duvar sistemi gibi benzersiz ve güzel mekanlar yaratmak için her şekil ve boyuttaki alanlarda kullanılmaktadır .

Çerçevesiz cam duvar sistemleri tipik olarak zeminden tavana kadar uzanır. Göze batmayan metal kanal zemine ve tavana sabitlenir ve cam panelleri yerinde tutar. Bazen cam parçaları yan taraftan aynı anda üst ve alt kanallara kaydırılır. Diğer durumlarda, üst kanal gerekenden daha derin ve geniştir, böylece cam önce içine sokulabilir ve ardından alt kanala manevra yaptırılabilir. Üst kanal ekstra derin olduğundan, taban kanala yerleştirildiğinde camı kavramaya devam eder.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı