Gündem

Botoks Ankara; Genç Görünmek ve Gergin Bir Cilt Hayal Değil

Kadınların genç görünme ve gergin cilde sahip olması için yaptırdığı uygulamalardan olan botoks ile ilgili botoks Ankara uygulayıcısı olan Dr. Buket Yıldırım ile görüştük. Botoks ile ilgili bilinmesi gereken bütün detayları öğrendik. Detaylar haberin devamında. İşte detaylar…

     Kadınlar, güzel görünmeyi severler ve bunu sağlayabilmek adına birçok farklı bakım ürünü kullanırlar. Cilt kremleri, bakım ürünleri vs. kullanarak cilt bakımlarını gerçekleştirir ve bir ömür genç görünmek için çabalarlar. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan kırışıklıklar, kaz ayakları vs. gibi estetik problem sayılan unsurlar ortaya çıkar. Bu unsurların önüne geçebilmek, oluşumlarını engelleyebilmek için ciltlerine yoğun bakım uygularlar. Bu uygulamalara karşılık olarak da gün içinde birçok farklı etkene maruz kalan ciltler yıpranır, hücreler yaşlanır. Çevresel faktörler, genetik yapı, stres, sıkıntı gibi problemler cildi yıpratmakta ve bunlardan kurtulabilmek isteyen kadınlar, bu problemlerden kurtulabilmek için servet vermeye hazır olarak beklerler.

    Cilt kırışıklığı, kuru görüntü vs. gibi problemler için cilt kremleri, gerginleştirici krem ve haplara başvururlar ama çok da etkili oldukları söylenemez. Bu gibi yöntemlerin etkileri kısa süreli olduğu için, kadınlar artık daha uzun ömürlü ve etkili yöntemlere yönelmektedirler. Gerdirme uygulamasından daha kalıcı olan ve cildi gergin gösteren uygulamalardan birisi de botoks uygulamasıdır. Ütüleme veya gerdirme işlemlerini içeren botoks uygulaması, kadınların genç görünme isteklerine pozitif yardımlar yapmaktadır. Vücutta zaman içinde kasların deforme olması ile ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelmektedir. Botoks uygulaması, özellikle yüz bölgesinde kullanılan ve cildin gergin durmasında ve görünmesinde etkili olan yöntemdir. Uygulama yaptıran kadınların büyük kısmı uygulamadan memnuniyetini dile getirmekte ve botoks Ankara ili içerisinde birçok kişi tarafından övülerek, çevreye de önerilmektedir. Ayrıca botoks uygulaması sadece cildi gerginleştirmek adına, kırışıklık sahibi olanlar için değil, yaşlanmaktan korkan ve bunun önüne geçmek isteyen kişiler tarafından da uygulanmaktadır.

Botoks Nedir?

     İnsan vücudunun büyük kısmı kaslardan oluşur ve kaslar cilt altında bulunur. Bu kaslar çekildiği zaman kırışıklık denilen ve birçok kişi tarafından estetik problem olarak görülen durum meydana gelir. Bu problem sadece kadınların değil, erkeklerin de baş belası durumundadır. Kaslar, gevşer, kasılı, gevşer, kasılır ve zamanla sarkıklık gibi problemler meydana gelir. Bu problem için de araştırma yapan ve estetik alanda çalışan, yeni şeyler geliştiren bilim insanları da botoks uygulamasını sunmuş ve kadınların gözdesi olacak piyasaya sunmuştur. Kaş düşüklüğü, çene ve yanakta sarkıklık, göz kapağı yorgunluğu vs. gibi problemlerin estetik açıdan önüne bu uygulama ile geçilmektedir. Botoks Ankara uygulayıcısı olan Dr. Buket Yıldırım, botoks uygulamasının, uygulanan kişide ifade değişikliği meydana getirdiğini düşünmekte ve bunu dillendirmektedir.

Botoks Etki Mekanizması

    Botoks uygulaması, kırışıklık ve yaşlanma gibi durumlarda, cilt gerginleştirme veya kırışıklıkların gitmesi gibi durumlarda kullanılır. Kadınların genç kalmasını ve yaşları kaç olursa olsun hep genç bir görünümde olmalarını sağlayan bu uygulama, çalışma prensibine bakıldığında sinir uçları ve kaslar arasına etki etmektedir. Sinir uçları toksinler yardımıyla etkisiz hale getirilir ve aslında botoks bir kısmi felç durumudur. Ortalama 6 ay kadar süre sonra ise yan etkiler ortadan kalkarak sinirler yine eski haline döner. Yani tekrarlanması gereken bir uygulamadır.

    Hamilelik ve bebek emzirme durumlarında uygulanmayan botoks, alerjik reaksiyon ve kanser gibi durumlarda da uygulanmamaktadır. Eğer ki siz de kırışıklıklarınızın ortadan kalkmasını veya hep genç görünmeyi istiyorsanız https://www.drbuketyildirim.com/ web sitesini ziyaret ederek, botoks Ankara uygulayıcısı olan Dr. Buket Yıldırım’dan botoks uygulaması hakkında gerekli olan tüm detaylara ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı