Gündem

Beyaz’a Mahkeme Yolu Göründü!

Ekranların en uzun soluklu şov programı olan Beyaz Show’a geçtiğimiz yıl telefonla bağlanarak Doğu ve Güneydoğu’daki olayları provakatif bir şekilde aktaran Öğretmen Ayşe Çelik hakkında açılan dava nedeniyle mahkemede kendisini savundu.

8 Ocak’da Kanal D ekranlarında yayınlanan Beyaz Show’a canlı yayında bağlanarak, o dönemde Doğu bölgelerimizde artan terör olayları nedeniyle yapılan operasyonları ve sokağa çıkma yasağını eleştiren Öğretmen Ayşe Çelik basını uzun süre meşgul etmiş ve yılların televizyoncusu Beyazıt Öztürk’ü linç edilme noktasına getirmişti. Yaşanan olayların ardından Beyazıt Öztürk Kanal D Ana Haber Bülteni’ne çıkarak suçu olmamasına rağmen Türk halkında özür dilemişti.

Bakırköy’de görülen duruşmada Ayşe Çelik kendini savunarak terör örgütü propagandası yapmadığını ve sözlerinin arkasında olduğunu dile getirdi. Beyaz Show program sorumlusu Kadir Turnalı da ifade verirken programa teknik sorunlardan dolayı müdahale edemediğini belirtti. Beyazıt Öztürk’ün de tanık olarak dinlenmesine karar verilirken
Ayşe Çelik’e destek olmak amacıyla kendisini savcılığa şikayet eden 40 kişi hakkında da terör örgütü propagandası yapmak suçundan dava açıldı. Sanıklar 5 yılla yargılanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı