Gündem

Apple’ın Son 3 Aylık Satış Raporu!

2013 yılının son çeyrek raporunu duyuran Apple, ürünlerin satış rakamını da tüm dünyaya duyurdu. Toplamda 37.5 milyar dolarlık bir gelir elde eden şirket, pazardaki konumunu korumaya devam ediyor.

Son olarak iPhone 5C ve iPhone 5S’i tanıtan Apple, 7 günde 9 milyon adet satarak bir rekora daha imza attı. Bu ürünlerin henüz Türkiye ve çeşitli ülkelere giriş yapmadığını belirtirsek bu rakamın daha ne kadar artacağını da net bir şekilde anlayabiliriz. Sadece bu çeyrekte ise 34 milyon iPhone satan Apple, kendi rekorlarını da egale etmeye devam ediyor. Bu yıl ise totalde (şimdilik) 150 milyonluk bir iPhone satışına imza attı. Şimdiye kadar ise toplamda 421 milyon iPhone satıldı.

Apple’ın yeni tablet ürünleri iPad Air ve iPad mini 2‘nin yeni satışa çıktığını göz önüne alırsak, iPad satışların da artış olacağı aşikar gibi görünüyor.

Apple Mac ürünlerinin satış rakamı ise bu çeyrek için 4.6 milyon olarak belirtildi. Bu yıl için toplamda ise 16,5 milyon adet Mac satan Apple, 2010 yılından beri en düşük satış rakamını yakalamış oldu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı