Gündem

Amerika’daki FETÖ Üyelerine Yenisi Eklendi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Amerika’ya yerleştiğini ve Türkiye’ye dönmeyeceğini açıklayan firari FETÖ üyesi eski komiser ve eski Taraf Yazarı Emrullah Uslu ABD’nin Virginia eyaletinde görüntülendi.

Son günlerde basına yansıyan ve bizim de haberleştirdiğimiz, Aydoğan Vatandaş, Tuncay Opçin ve son olarak Emre Uslu’nun Amerika’da yaşadığını gösteren fotoğrafların kim tarafından çekildiği bilinmezken, her gün bir firari FETÖ üyesinin Amerika’da yaşadığını gösteren görüntülerin basına servis edilmesinin Amerika’dan iadesi istenecek terör örgütü üyeleri için ön hazırlık yapıldığı konusunu gündeme getirdi. Bilindiği gibi FETÖ üyesi olmakla suçlanan ve aranan bir çok isim Amerika’ya yerleşerek adaletten kaçışlarını sürdürüyor.

İlk olarak Twitter fenomeni olan Fuat Avni olduğu iddia edilen Aydoğan Vatandaş Amerika’da görüntülenmiş, hemen ertesi gün de cemaatin eski yazarlarından ve 15 Temmuz öncesinde darbe mesajları veren Tuncay Opçin’in Amerika’da yaşadığını gösteren görüntüler basına servis edilmişti.

Son olarak da FETÖ’ye yakın bir üniversite olan Virginia International University‘de ders verdiği belirtilen Emre Uslu görüntülendi. Uslu’dan ders aldığı söylenen isimler arasında eski futbolcu ve AKP milletvekili Hakan Şükür ile NBA’de basketbolcu olan ve ailesi tarafından reddedilen Enes Kanter de var.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı