Gündem

Akar: Bugüne kadar toplam 23 bin 364 kişi TSK’dan ihraç edildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "FETÖ ile mücadele kapsamında bu güne kadar toplam 23 bin 364 kişi Türk silahlı kuvvetlerinden ihraç edilmiştir" dedi.

Üsküdar Belediyesi, Marmara Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği tarafından düzenlenen 5’inci Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti. Sempozyuma Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar katıldı.

5’inci Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu Üsküdar’da düzenlendi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan sempozyuma Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile gazeteci, akademisyen ve hukukçular katıldı.

“FETÖ YENİ NESİL TERÖRÜN İLK ÖRNEĞİ”

5’inci Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumunda konuşan Milli Savunma Hulusi Akar şunları söyledi:

* Dünyada büyük bir hızlı değişim ve gelişim yaşanmaktadır. Gelişen dünyada mücadele yöntemleri de sabit kalmayıp hızlıca değişmektedir. Terör örgütleri de devlet dışı aktörler olarak, vekaleten yürüttükleri mücadele alanlarını en önemli unsuru haline gelmektedir.

* Terör örgütleri yeni dünya üzerindeki etkilerini artırmak için mevcut şartlara kendilerini uyarlayarak evrimleşmişlerdir. Evrimleşmiş terörizme Türkiye maalesef 15 Temmuz günü bizzat şahit olmuştur. Ülkemizin yüz yüze kaldığı en önemli güvenlik ve toplumsal sorunlardan biri olan FETÖ yeni nesil terörün ilk örneği olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde karşımıza çıkmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı